Ви тут:
Суспільство Україна 

Доступна іпотека під 7%: до програми долучилися перші сім банків

26 лютого перші сім банків підписали угоди з Фондом розвитку підприємництва в рамках програми «Доступна іпотека під 7%».

Підписання договорів між Фондом розвитку підприємництва і банками відбулося в Міністерстві фінансів, повідомляє кореспондент НВ Бізнес.

До програми долучилися такі банки:

Приватбанк;
Ощадбанк;
ОТП Банк;
Укргазбанк;
Банк Глобус;
Мегабанк;
Кредобанк.

«Я сподіваюся, що у понеділок уже будуть видані перші кредити, і іпотека під 7% стартує. Основна мета цієї програми — це здешевлення вартості іпотечних кредитів для громадян. Додаткова мета — пожвавлення ринку іпотечного кредитування і стимулювання будівництва. Тобто йде мова не тільки про допомогу громадянам. Це допомога й економіці», — заявив міністр фінансів Сергій Марченко.

Він додав, що підписання перших кредитних угод за цією іпотечною програмою відбудеться 1 березня в рамках форуму «Україна 30».

Адміністрування програми буде здійснювати Фонд розвитку підприємництва, який також займається програмою кредитування малого й середнього бізнесу «Доступні кредити 5−7−9%». Марченко сподівається, що інші банки також захочуть видавати пільгові іпотечні кредити. Він нагадав, що в програмі «Доступні кредити 5−7−9%» беруть участь 25 банків.

Раніше міністр фінансів заявляв, що за програмою «Доступна іпотека під 7%» планується видати кредитів на 5 млрд грн для 5 тисяч сімей.

Предметом іпотеки за цією програмою є квартири та індивідуальні житлові будинки (разом із земельною ділянкою) на первинному та вторинному ринку, введенні в експлуатацію з 2018 року. Нормативна площа — 50 м² для одного громадянина чи сім’ю з двох осіб та додатково 20 м² на кожного наступного члена сім’ї. Загальна площа може перевищувати нормативну на 20%. Надлишок площі оплачує позичальник.

Максимальна сума іпотеки становитиме 2 млн грн, а максимальна вартість предмета іпотеки — не більше 2,5 млн грн.

За умовами програми, кредит можна буде отримати строком до 20 років. Мінімальний перший внесок складає 15% вартості предмету іпотеки. Предмети іпотеки можуть бути придбані у забудовників, які мають акредитацію від уповноважених банків.

За даними НБУ, обсяг іпотечного кредитування в Україні в 2020 році склав 3,8 млрд грн, що на 36% більше, ніж у 2019 році.

фото: НВ Бізнес.

Система Orphus Поделиться на fb