Ви тут:
Культура Полтавщина Суспільство 

Доброчинці Полтавщини передадуть Гадяцькій бібліотеці імені Лесі Українки пам’ятну дошку

2021-й – рік ювілеїв Гадяцької публічної бібліотеки, геніальної української поетки, зачинательки національного й жіночого рухів Лесі Українки, чиїм ім’ям названа книгозбірня, та видатного філософа, провідника українців-автономістів, засновника бібліотеки в місті над Пслом Михайла Драгоманова.

Доброчинці Полтавщини передадуть до Гадяча дошку на ознаку вшанування цих подій. Гадяцька публічна бібліотека імені Лесі Українки – одна з найстаріших книгозбірень України. Історія бібліотеки – це перш за все славна справа гадяцької родини Драгоманових. Книгозбірня заснована з ініціативи Михайла Драгоманова – дядька Лесі Українки, у майбутньому визначного вченого, політика, публіциста. Його мама Єлизавета Драгоманова, бабуся Лесі Українки, відома серед читачів бібліотеки. Бувала у книгозбірні в Гадячі й Леся Українка (Лариса Косач).

Фахівці очолюваної Ольгою Красюк Гадяцької публічної бібліотеки імені Лесі Українки самовіддано продовжують кращі культурні, просвітницькі, мистецькі традиції однієї з найдавніших книгозбірень України.

На пам’ятній дошці – карбоване зображення з архівної світлини давньої будівлі публічної бібліотеки в Гадячі, бо споруда не збереглася. Виготовлену за підтримки Світової Федерації Українських Жіночих Організацій дошку на ознаку ввічнення 160-ї річниці Гадяцької публічної бібліотеки, 150-ліття від дня народження Лесі Українки, чиє ім’я має книгозбірня, й 180-річчя від дня народження Михайла Драгоманова, кому бібліотека завдячує своїм заснуванням, подарують гадяцькій громаді заслужений працівник культури України, членкиня редакційної колегії журналу «Українка в світі» та Інформаційно-імпрезової референтури СФУЖО, голова обласного відділення Міжнародної організації «Жіноча громада» Валентина Шемчук та кавалер ордена «За заслуги», лауреат премії імені Панаса Мирного Полтавської обласної ради, художник, гравер Вадим Голобородов.

Полтавські благодійники – автори виняткового за значущістю і тривалістю Проєкту «Ввічнення пам’яті великих українців і важливих національних подій меморіальними дошками й пам’ятними знаками в Україні та поза межами нашої держави», на виконання якого встановлено більше тридцяти меморіальних дошок і пам’ятних знаків видатним землякам у полтавських селах, містах України і європейських столицях. Галерея карбованих на камені портретів Лесі Українки – меморіальні дошки геніальній поетці, виготовлені на впровадження ініціативи «Лесині огні», відкрито в Грузії і Німеччині та буде встановлено в Литві.

Ініціатори дброчинного Проєкту «Ввічнення пам’яті великих українців і знакових національних подій в Україні і світі» та Світова Федерація Українських Жіночих Організацій жертовно служать благородній справі уславлення діячів української історії, культури й духовності на рідній землі і світових теренах.

Система Orphus