Ви тут:
Суспільство 

До Землі наближається 110-метровий астероїд

Завтра,17 лютого, повз Землю пролетить астероїд 2021 BS3, розмір якого становить майже висоту одного з найбільших оглядових коліс “Лондонське око”.

Про це повідомляє Express.

Національне управління США з аеронавтики та дослідження космосу повідомило, що 17 лютого повз Землю пролетить астероїд 2021 BS3.

Ширина космічного каменю становить 110 метрів, що майже дорівнює висоті Лондонського ока (135 метрів), одного з найбільших оглядових коліс у світі.

Астроїд пролетить найближче до Землі о 15:58 за Києвом на відстані близько 6 616 713 км. Це є 40% відстані між Землею й Сонцем.

Як зазначається, зараз швидкість астероїда дорівнює 10,37 км/сек або 37 331 км/год.

Астероїди вважають залишками протопланетного диска, що залишилися після формування Сонячної системи. Загальна їх кількість — більше 575 тис., а їх загальну масу оцінюють у 4,2 × 1021 кг, що становить менше одного відсотка маси Землі. Орбіти більшості відомих астероїдів розташовані між орбітами Марса й Юпітера (так званий головний пояс астероїдів).

Найвідоміші астероїди: Паллада, Юнона, Веста, Ерос, Амур, Гідальго, Ікар.

Розмір є одним з основних параметрів, за якими класифікують астероїди. Можна вважати, що всі астероїди розміром понад 100 км вже відкрито. Наразі відомо 26 астероїдів діаметром понад 200 км.

Більші небесні тіла (понад 800 км у діаметрі), що обертаються навколо Сонця, під дією власних гравітаційних сил набувають кулястої форми, і такі тіла класифікують як планети або карликові планети.

Чинна класифікація визначає астероїдами об’єкти з діаметром понад 50 м, відрізняючи їх від метеороїдів, які теж подібні до уламків скелі, але менші за розміром. Класифікація спирається на міркування, що в результаті входження до атмосфери Землі астероїди можуть уціліти й досягти її поверхні незруйнованими, у той час, як метеори, здебільшого згорають в атмосфері повністю.

Система Orphus