Ви тут:
Медицина Суспільство Україна 

До яких лікарів найчастіше звертаються українці: перелік

Серед 23 млн направлень, які були створені в електронній системі з квітня 2020 року переважають направлення на консультації лікарів-спеціалістів – їх 56%.

Про це йдеться на сайті Національної служби здоров’я.

“Електронне направлення є умовою для безоплатної медичної допомоги. Електронні направлення виписує лікар первинки або лікуючий лікар. Пацієнт самостійно обирає медзаклад, в який звернутись на консультацію, незалежно від свого місця проживання чи реєстрації. Або того, в якому районі чи місті працює лікар, який виписав таке направлення. Так само не має значення, лікар якого закладу виписав електронне направлення – комунального чи приватного, або це лікар-ФОП. Пацієнт отримає консультацію за направленням безоплатно в будь-якому закладі, який має договір з НСЗУ на надання амбулаторної допомоги”, – йдеться у повідомленні.

До певних лікарів-спеціалістів пацієнт може потрапити без направлення. І НСЗУ оплатить такий візит за пацієнта. Це гінеколог, психіатр, стоматолог, педіатр, нарколог, фтизіатр. Також без направлення можна звернутись до лікаря, у якого пацієнт із хронічними захворюваннями перебуває під медичним наглядом.

Серед 23 млн направлень, які були створені в електронній системі з квітня 2020 року переважають направлення на консультації лікарів-спеціалістів – їх 56%.

Найчастіше пацієнти звертаються за електронним направленням до невролога, ЛОРа та офтальмолога. Зокрема, за електронним направленням безоплатну консультацію невролога отримали понад 564 тис пацієнтів, консультацію ЛОРа – 477 тис пацієнтів, офтальмолога –  478 тис пацієнтів.

Майже чотири з половиною тисячі лікарів-неврологів виконали  понад 823 тисячі електронних направлень. З яких 36% було виконано впродовж доби, а 47% – в тому закладі, де й створені.

Найбільшу кількість консультацій невролога за направленням надали  “Поліклінічне об’єднання міської ради міста Кропивницького”, “Хмельницький міський лікувально-діагностичний центр” та “Консультативно-діагностичний центр Святошинського району Києва”.

Понад 2,5 тис отоларингологів виконали 590 тис направлень. 44% виконані впродовж доби. 42% – в тій же лікарні, де й створені. Найбільшу кількість консультацій за направленням надали лікарі-ЛОРи  “Поліклінічного об’єднання міста Кропивницького”, “Хмельницького міського лікувально-діагностичного центру” та “Консультативно-діагностичного центру Деснянського району Києва”.

Майже 3 тис лікарів-офтальмологів виконали понад півмільйона направлень. З яких 35% виконано впродовж доби, а 40% – в тій же лікарні, де створені. Офтальмологи найбільше виконали направлень у Хмельницькому міському лікувально-діагностичному центрі, “Консультативно-діагностичному центрі Солом’янського району міста Києва” та “Поліклінічному об’єднанні міської ради міста Кропивницького”.

Як зазначають у НСЗУ, аналізуючи таку інформацію, місцева влада може прогнозувати, яких фахівців необхідно залучати на роботу в місцеві лікарні, а яких – перекваліфіковувати. Достовірні дані – міцне підґрунтя для побудови конкурентоспроможного ефективного закладу охорони здоров’я.  

Система Orphus