Ви тут:
Суспільство Україна 

“Чому Україна досі не в НАТО: Хто винен та що робити”: пресбрифінг УКМЦ

8 лютого у пресцентрі Українського кризового медіа-центру о 12 годині розпочався пресбрифінг на тему “Чому Україна досі не в НАТО: Хто винен та що робити”.

 

“Курс України на повноправне членство в НАТО закріплений у Конституції України два роки тому, а отримання Плану дій щодо членства в НАТО – мета, зафіксована у Стратегії національної безпеки України.  Нещодавно Президент України Володимир Зеленський у 15-и хвилинному інтерв’ю програми Axios для каналу HBO заявив, що членство в НАТО є найважливішим питанням безпеки України. Також Президент України висловив побажання, щоби Україна й США «увійшли в новий етап та стали на новий шлях». Глава держави поставив питання президентові США Джо Байдену “Чому ми досі не в НАТО?”, – йдеться у повідомленні.

У зв’язку з цією заявою Український кризовий медіа-центр ініціює публічну дискусію для того, щоб з’ясувати: На якому етапі знаходиться Україна на шляху до НАТО? Які кроки Україна має зробити, щоби наблизитися до членства? Міністр оборони України Андрій Таран наприкінці 2020-го року заявляв, що Україна має амбіції отримати План дій щодо членства (ПДЧ) в НАТО на наступному Саміті Альянсу у 2021 році. Чи є цей сценарій реалістичним? Чого Україна може очікувати від нового президента США Байдена та чи варто розраховувати на його підтримку у питанні ПДЧ? Як активні кроки для отримання ПДЧ б вплинути на ситуацію на Донбасі та в Криму?

Спікери: Лариса Ґаладза, Надзвичайний і Повноважний Посол Канади в Україні

Іванна Климпуш-Цинцадзе, народна депутатка України (фракція «Європейська Солідарність»), Голова Комітету Верховної Ради України з питань інтеграції України з Європейським Союзом

Ірина Фріз, народна депутатка України VIII та IX скликань (фракція «Європейська Солідарність»)

Єгор Чернєв, Голова Постійної делегації в Парламентській асамблеї НАТО (фракція «Слуга народу»)

Руслан Стефанчук, Перший віце-спікер Верховної Ради України (включення по Zoom)

Олександр Литвиненко, директор Національного інституту стратегічних досліджень

Альона Гетьманчук, директорка Центру «Нова Європа» Мар’яна Безугла, Заступниця Голови Комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки, (фракція «Слуга народу»)

Сергій Кривонос, колишній заступник Секретаря Ради національної безпеки і оборони України (РНБО)

Володимир Горбач, політичний аналітик Інституту Євро-Атлантичного співробітництва

Андрій Загороднюк,Голова правління Центру оборонних стратегій

Модератор: Валерій Чалий, Голова правління Українського кризового медіа-центру.

Система Orphus