Ви тут:
Спорт Суспільство 

Чемпіон світу з шахів сенсаційно програв турнір “зірок” у Нідерландах

На цьогорічному турніру у Вейк-ан-Зее переміг господар змагань Йорден ван Форест, який став першим нідерландським шахістом — переможцем турніру за 36 років, а чинний чемпіон світу Магнус Карлсен з Норвегії став лише 6-м.

21-річний гросмейстер переміг у вирішальній битві переграв свого земляка Аніша Гирі на тай-брейку після того, як обидва по ходу зустрічі набрали по 8.5 балів з 13 можливих.

Як повідомляє Chess.com, старший брат з великої родини шахістів виграв “Шаховий Вімблдон”, турнір з 13 турів в класику, який тривав 16 днів. Він не програв жодної партії, виграв чотири, а потім переміг в бліц на тай-брейку. Він підвищив свій рейтинг на 30 балів, вперше в кар’єрі подолавши позначку 2700.

“Гирі і його вболівальники розчаровані. Здавалося, що лідер голландських шахів вперше займе перше місце в турнірі за участю Магнуса Карлсена, але він знову поступився на тай-брейку. Раніше це вже відбувалося у 2018 році, коли він поділив перше місце з чемпіоном світу”, – стверджують представники турніру.

Довідка. Вейк-ан-Зеє (також «Корус-турнір» англ. Corus Chess (з 2000 року), «Гооґовенс-турнір», нід. Hoogovenstoernooi (1946 — 2000)) — один з найстаріших і найсильніших шахових турнірів. Проводиться щорічно з 1937 року (з перервою в 1945 році). До 1967 року відбувався в місті Бевервейк (Нідерланди), з 1968 року переїхав до сусіднього міста Вейк-ан-Зеє.

З 1946 офіційно називався «Гооґовенс-турнір» (нід. Hoogovenstoernooi), за назвою компанії-спонсора — нідерландського металургійного концерну «Гооґовенс». Після злиття концерну в 1999 році з британською компанією «Бритіш стіл», нова об’єднана компанія Corus Group продовжила підтримувати турнір, який став називатися з 2000 року «Корус-турніром» (англ. Corus Chess). Проте, неформально турнір часто називають за назвою міста, де він проводиться.

Система Orphus