Ви тут:
Суспільство Україна 

Блокування телеканалів “ZIK”, “NewsOne” та “112 Україна”: думки українських політиків

Президент України Володимир Зеленський увів в дію рішення РНБО про застосування санкцій до громадянина України Тараса Козака. Він є власником телеканалів “Zik”, “Newsone” та “112”.

Через запроваджені санкції чимало кабельних операторів вже заблокували ефір цих телеканалів. На ці події у соцмережах вже відреагували українські політики.

Міністр культури України Олександр Ткаченко у своєму Telegram-каналі повідомив, що свобода слова та права людини варто відстоювати, або не допустити загрозу національній безпеці.

“Рішення РНБО – симетричне на щоденні інформаційні та пропагандистські атаки на нашу свободу та незалежність.  Впевнений, у Москві вже готують методички про “наступ на свободу слова в Україні” та “знищення вільної преси”. Хочу попередити: ці телеканали – не звичайні телевізійні мовники. Це по суті іноземна пропагандистська машина, яка була сформована в Україні і опосередковано профінансована Москвою. А свобода слова та права людини для нас  – ключове. Їх і варто відстоювати аби не допустити загрозу національній безпеці, безпеці громадян нашої країни та порушення європейських стандартів”, – написав Олександр Ткаченко.

Голова Національної спілки журналістів України Сергій Томіленко на своїй сторінці у фейсбук повідомив, що заборона журналістам і медійникам права на професію та позбавлення багатомільйонної аудиторії доступу до українських ЗМІ без суду – це наступ на свободу слова.

Позасудова раптова заборона діяльності трьох українських телеканалів – це надзвичайна ситуація. Позбавлення БЕЗ СУДУ багатомільйонної аудиторії доступу до українських ЗМІ, заборона сотням журналістам та медійникам права на професію – це наступ на свободу слова. Політична належність українських власників зареєстрованих в Україні ЗМІ – не злочин. Рішення української влади є інформаційним вибухом та шокує міжнародні інституції, які опікуються захистом прав журналістів та свободою слова”, – написав Сергій Томіленко.

Народний депутат, член комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики Микола Княжицький висловив підтримку щодо санкцій проти телеканалів.

Підтримую застосування санкцій проти носіїв антиукраїнської пропаганди. Ще наприкінці 2018 року я голосував у Раді попереднього скликання за введення санкцій проти каналів Ньюсван і 112. Чи є вірним політично таке рішення РНБО ? Однозначно. Чи є воно бездоганним юридично? Ще не відомо. Насправді, для зупинки антиукраїнської діяльності подібних рупорів пропаганди потрібно було не лише застосовувати санкції. Необхідно прийняти мій законопроект №2072 про фінансову прозорість мовників. Це дієвий механізм встановлення реального контролю суспільства за діяльністю ЗМІ, джерелами походження коштів на їхнє утримання”, – написав Микола Княжицький.

Колишній Генеральний прокурор України Руслан Рябошапка вважає, що рішення РНБО необхідно закріпити у кримінально-процесуальний спосіб.

 

Система Orphus