Ви тут:
Полтавщина Сільське господарство Суспільство 

“Бджоли і екологія”: у Полтаві пройшла науково-практична конференція

У Департаменті агропромислового розвитку Полтавської ОДА відбулася науково-практична конференція “Бджоли і екологія”, спрямована на попередження випадків загибелі бджіл від отруєння під час проведення польових робіт із застосуванням засобів захисту рослин та збереження екології.

У заході взяв участь заступник голови Полтавської обласної державної адміністрації Євген Греков, повідомили в облдержадміністрації.

Євген Греков наголосив на важливості таких професійних заходів і підкреслив, що ОДА активно комунікуватиме з обласним управлінням Держпродспоживслужби та з Державною екологічною інспекцією щодо фактів порушення внесення засобів захисту рослин, які можуть призвести до загибелі бджіл.

Директор Департаменту агропромислового розвитку ОДА Сергій Фролов зазначив, що бджільництво – розвинена галузь в області, яка потребує всебічної підтримки. Поінформував, що напрями підтримки пасічників, які впроваджувалися в минулих роках, продовжуватимуть діяти в межах затвердженої Програми розвитку та підтримки аграрного комплексу Полтавщини до 2027 року.

В онлайн-режимі до конференції приєднався заступник директора Департаменту аграрної політики – начальник управління тваринництва та племінної справи Мінекономіки Андрій Кравченко. Він охарактеризував напрями державної державної підтримки у 2021 році. Також виступив доктор сільськогосподарських наук, професор, директор ННЦ «Інститут бджільництва імені П.І. Прокоповича» Володимир Постоєнко, охарактеризував стан селекційної роботи у бджільництві в Україні, відзначив Полтавську область у розвитку цього напряму.

Сергій Фролов акцентував увагу на продовженні налагодження комунікації з органами місцевого самоврядування, створення комісій, які оперативно реагуватимуть на випадки отруєння і загибелі бджіл на пасіках у господарствах всіх форм власності, а також врегулювання законодавчої бази, що стосується галузі.

Фото: Полтавської ОДА

Система Orphus