Ви тут:
децентралізація Суспільство Україна 

95,5% об’єктів передані у комунальну власність громад, – Мінрегіон

Триває передача об’єктів спільної власності територіальних громад району до комунальної власності територіальних громад. За даними моніторингу Мінрегіону, станом на 5 лютого 2021 року, загалом 95,5% об’єктів громади вже готові взяти на свій баланс (надали згоду).

Про це повідомили у пресцентрі ініціативи “Децентралізація”.

«Територіальні громади почали активніше брати на баланс майно. До прикладу, громади Закарпатської області вже готові взяти 1869 об’єктів. Це 92,5 % від загальної кількості. А ще на початку січня цей показник був близько 26%. 20 січня на спільній онлайн-нараді з представниками органів місцевого самоврядування та облдержадміністрації Закарпатської області ми шукали вихід з ситуації, яка виникла в Мукачівській районній раді. І вже за тиждень районна рада знайшла можливість прийняти рішення про передачу майна громадам», – зазначив заступник Міністра розвитку громад та територій В’ячеслав Негода.

За даними моніторингу, повільно проходить процес передачі в Луганській області (68,0%, де поза процесом передачі залишилося 111 об’єктів), Вінницькій області (82,2% – 177 об’єктів), Львівській області (85,5% – 236 об’єкти), Донецькій області (85,5% – 115 об’єктів).

«Загалом по країні процес передачі майна завершується. Але, на жаль, усе ще є сотні об’єктів, які не змогли чи не встигли передати громадам. Ми сподіваємося, що учасники процесу усвідомлюють рівень відповідальності перед законом і перед людьми, і їм вдасться дійти згоди та прийняти правильні рішення уже в найближчі дні», – сказав В’ячеслав Негода.

Система Orphus