Ви тут:
Суспільство 

9 лютого – Міжнародний день стоматолога

9 лютого відзначається Міжнародний день стоматолога.

Відзначення Дня стоматолога 9 лютого пов’язують з Святою Аполлонією, яка 9 лютого 249 року прийняла мученицьку смерть. У 300 році Аполлонія була канонізована як свята мучениця.Військова стоматологія була заснована 15 лютого 1099 року під час першого хрестового походу після захоплення Єрусалиму, повідомляє сайт Здоров’я.

Аполлонію, дочку видатного александрійського чиновника, що вірила в Христа піддали жорстоким тортурам, вимагаючи зречення від християнства — жінці вирвали зуби і погрожували спалити живою. Аполлонія попросила її розв’язати і кинулася у вогонь. Страждання Аполлонії так вразили її сучасників і нащадків, що народилася легенда про те, що варто тільки вимовити ім’я Аполлонії, помолитися їй — і зубний біль вщухне.

На початку XVIII століття П’єр Фошар заснував сучасну наукову стоматологю, як науку і професію. В Європі Міжнародний День стоматолога відзначають тільки кілька років, але з кожним роком він набуває все більшої популярності.

За даними Всесвітньої федерації стоматологів, карієс і хвороби ротової порожнини є найпоширенішими захворюваннями у всьому світі. Особливу увагу і настороженість викликає хронічне захворювання карієсом.

Не випадково у всьому світі встановлені і дедалі більше виникають пам’ятні та святкові дні, призвані звернути увагу на здоров’я зубів і ротової порожнини. Наприклад, 12 вересня відзначається Всесвітній день здоров’я ротової порожнини – «World Oral Health Day», 6 березня в Сполучених Штатах Америки відзначають професійне свято – День дантиста.

Система Orphus