Ви тут:
Суспільство Україна 

57% українців запровадження карантину вважають оптимальним заходом щодо боротьби з COVID-19, – дослідження Рейтинг

Соціологічна група “Рейтинг” 6 – 8 лютого провела опитування на тему “Україна на карантині: моніторинг суспільних настроїв”.

За результатами опитування Соціологічної групи Рейтинг, проведеного 6-8 лютого 2021 року, 49% часто слідкують за новинами про коронавірус, 24% роблять це інколи, 16% – рідко. 11% взагалі не цікавляться такими новинами. Динаміка свідчить, що поступово суспільний інтерес до цієї інформації зменшується, а частіше інших відслідковують такі новини люди старшого віку та жінки.

57% опитаних вважають оптимальними заходи, запроваджені владою щодо боротьби із коронавірусом. 21% вважають їх надто м’якими (найбільше серед старшого покоління), 9% – навпаки надто жорсткими (молодь та середній вік). За останні кілька місяців спостерігається зростання кількості тих, хто оцінює заходи по боротьбі з епідемією як оптимальні.

47% оцінили свій емоційний стан за останній тиждень як спокійний, 23% – як напружений. Порівняно з листопадом минулого року показники напруженості зменшилися. Вищий рівень тривожності, як і у попередніх дослідженнях, фіксується серед жінок, старших людей, а також тих, хто частіше відслідковують новини про коронавірус.

Порівняно з листопадом минулого року, частота користування засобами індивідуального захисту дещо впала. Так, 78% опитаних стверджують, що часто одягають захисну маску, 18% – інколи або рідко, 4% – майже ніколи. 63% часто дезінфікують руки, 28% – інколи або рідко, 8% – майже ніколи. Лише 10% часто використовують захисні рукавиці, 31% – інколи або рідко, 59% – майже ніколи.

За останні кілька місяців рівень задоволеності роботою органів влади у сфері боротьби з епідемією підвищився. 39% опитаних задоволені діяльністю Президента у боротьбі з епідемією коронавірусу (57% – не задоволені). Діяльністю Міністерства охорони здоров’я задоволені 33%, не задоволені – 65%. Діяльністю Міністерства внутрішніх справ задоволені 29%, не задоволені – 61%. Діяльністю Кабінету Міністрів задоволені 25%, не задоволені – 69%. Роботою Верховної Ради задоволені 20%, не задоволені – 75%.

Рейтинг довіри до політиків очолює Володимир Зеленський, якому довіряють 38% опитаних, не довіряють – 58%.

Віталію Кличку довіряють 34%, не довіряють – 54%, Володимиру Гройсману довіряють 32%, не довіряють – 58%. Дмитру Разумкову довіряють 26% і не довіряють – 37%, ще 33% не знають його. Юлії Тимошенко довіряють 25%, не довіряють – 72%. Юрію Бойку довіряють 24%, не довіряють – 56%. Петру Порошенку довіряють 23%, не довіряють – 74%. Арсену Авакову довіряють 21%, не довіряють – 66%. Арсенію Яценюку довіряють 20%, не довіряють – 74%. Максиму Степанову довіряють 12%, не довіряють – 33% (не знають такого – 51%). Денису Шмигалю довіряють 12%, не довіряють – 54%, третина не чули про такого.

RG_Ukraine COVID_CATI_IX_wave_022021_press

Аудиторія: населення України віком від 18 років і старші в усіх областях, крім тимчасово окупованих територій Криму та Донбасу. Вибірка репрезентативна за віком, статтю і типом поселення. Вибіркова сукупність: 2500 респондентів. Метод опитування: CATI (Computer Assisted Telephone Interviewing -телефонні інтерв’ю з використанням комп’ютера). На основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів. Помилка репрезентативності дослідження з довірчою імовірністю 0,95: не більше 2,0%

Система Orphus