Ви тут:
Анонс Оголошення Суспільство Україна 

26 лютого проведуть телемарафон присвячений Дню спротиву окупації Криму

26 лютого об 11:15 розпочнеться телемарафон присвячений Дню спротиву окупації Автономної Республіки Крим.

Про це на своїй сторінці у Facebook повідомили у Представництві Президента України в Автономній республіці Крим.

26 лютого 2014 року в місті Сімферополі відбувся мітинг на підтримку територіальної цілісності України. Тому саме у цей день відповідно до Указу Президента України від 26 лютого 2020 року № 58/2020 відзначається День спротиву окупації Автономної Республіки Крим та м.Севастополя.

Щоб вшанувати цю дату, щоб підтримати мужність та героїзм громадян України, які проживають на тимчасово окупованій території – в Автономній Республіці Крим та місті Севастополі,Офіс Президента України, Представництво Президента України в Автономній Республіці Крим, Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України, Міністерство культури та інформаційної політики України та Телеканал ДОМ організували марафон.

Чому цей день важливий для пам’яті про події та спротив окупації? Яка стратегія України з деокупації Криму? Чому важливі зв’язки із громадянами, які проживають на тимчасово окупованій території і досі чинять спротив? Реінтеграція півострова в український правовий, економічний, культурний, освітній простори. Які політико-дипломатичні заходи відбуваються на міжнародній арені. Що вже зроблено та що змінено у державній політиці з реінтеграції за останній рік – ці та багато інших питань та відповіді на них будуть обговорюватися під час марафону.
Модеруватиме захід журналістка-міжнародниця Наталія Гуменюк​, яка також є авторкою книги “Загублений острів. Книга репортажів з окупованого Криму”.
3 панельні дискусії, кожна з яких триватиме до години ефірного часу разом з виступами спікерів та запитаннями від модератора:
1. 26 лютого – чому це сталось та хто відповість?
2. «Кримська платформа» як інструмент деокупації.
3. Реінтеграція та повернення людей з тимчасово окупованої
території Автономної Республіки Крим та м. Севастополя
Для іноземної аудиторії буде забезпечений синхронний переклад.

Серед спікерів: Антон Кориненвич , ​Постійний Представник Президента України в АР Крим; Рефат Чубаров, ​голова Меджлісу кримськотатарського народу; Еміне Джапарова, перша заступниця Міністра закордонних справ України; Ігор Поночовний, ​керівник прокуратури Автономної Республіки Крим та м. Севастополь; Іван Ліщина, ​ заступник Міністра юстиції України; Антон Дробович, ​голова Українського інституту національної пам’яті; Даша Свиридова, перша заступниця Постійного Представника Президента України в АР Крим, Ігор Яременко, ​заступник Міністра з питань реінтеграції ТОТ України, Таміла Ташева, ​заступниця Постійного Представника Президента України в АР Крим; Рустем Умеров, народний депутат України, співголова міжфракційного депутатського об’єднання «Кримська платформа»; Геннадій Максак, голова Громадської ради при МЗС України, голова Ради зовнішньої політики «Українська призма», Іна Голованчук, ​заступниця Міністра з питань реінтеграції ТОТ України; Оля Куришко, співкоординаторка ГО “КримСОС”; Гульсана Мамедиева, директор Директорату євроінтеграції Міністерства цифрової трансформації; Тарас Шевченко, заступник Міністра культури та інформаційної політики України/

Медіа-партнери:

Чорноморська телерадіокомпанія,Українська правда,Радіо НВ, hromadske.ua
Телевізійна трансляція буде забезпечена ТК “ДОМ” та “Чорноморською телерадіокомпанією”, інтернет-трансляція організаторами та партнерами марафону.

“Долучайтеся, підтримуйте репостами та вподобайками! Будемо вдячні за вашу активність. Крим – це Україна!”

Система Orphus