Ви тут:
Суспільство 

17 лютого – Всесвітній день спонтанного прояву доброти

17 лютого – Всесвітній день спонтанного прояву доброти.

Уперше свято запровадили в американському місті Денвері ще 1995-го, проте з кожним роком це свято набуває все більшої популярності та заохочує всіх робити спонтанні добрі справи, пише polvet.gov.ua.

У більшості культур вважається, що доброта — це акт виявлення турботи про інших, близьких та незнайомих людей без очікування на те ж саме у відповідь. Проте піклуючись про інших, ми зокрема піклуємося й про себе.

Дослідження показують, що добрі справи і допомога іншим мають безліч переваг для психічного та фізичного здоров’я: впливають на центри задоволення у мозку, підвищуючи рівень серотоніну та дофаміну, зменшують тривожність, стрес, і запалення.

Добрі справи у вигляді волонтерства також допомагають залишатися соціально активними та долати самотність. Долучитися до відзначення Дня спонтанного прояву доброти дуже просто – пригостити бездомного гарячим чаєм чи оплатити продукти бабусі чи дідусеві, що стоять з вами поруч на касі, зателефонувати самотньому родичеві, з яким ви давно не спілкувалися, або сказати близькій людині наскільки важливою вона для вас є.

Фото: ілюстративне

Система Orphus Поделиться на fb