Ви тут:
Суспільство 

15 лютого – Стрітення Господнє: що не можна робити у це свято

Православна церква в цей день святкує одне з дванадцяти найважливіших християнських свят

Стрітення Господа Нашого Ісуса Христа – християнське свято, започатковане в пам’ять про знаменну для християн подію – зустрічі в Єрусалимському Храмі Ісуса з праведним старцем Симеоном.

Наші предки цей день вважали першою зустріччю весни. У народі говорили: «Стрітення – зима з весною і літом зустрілися». За народними уявленнями саме сьогодні зима бореться з літом, кому йти назад, а кому – вперед. З цього дня і до 18 березня – перелом зими. Селяни 15 лютого пекли пиріжки у вигляді пташок-жайворонків, які символізували закінчення холодів, а ще обходили свої будинки з іконою Стрітення Господнє або Спаса. Після обходу всі члени сім’ї ставали на коліна і молилися, пише РадіоТрек.

Існував звичай на Стрітення носити свічки до церкви для освячення. Називалися ці свічки «громницями». Люди з церкви поверталися із запаленою «громницею» і обходили із нею навколо дому. У народі громничним свічкам приписували магічну здатність відганяти нечисту силу, блискавку і грім, дощ і град. Тому в грозу, щоб уникнути удару блискавки, запалювали «громницю». 

У понеділок іменини святкують Гаврило та Агафодор, пише maximum.fm.

Народні прикмети

Тиха погода в цей день віщує хороший врожай поля і роїння бджіл.

На Стрітення тепло і сонячно – чекайте теплу весну.

Якщо на Стрітення падає сніг – весна буде пізньою і холодною.

На Стрітення капає вода з даху – зима ще довго протримається.

Під стріхами бурульки – до хорошого урожаю кукурудзи.

Вітер на Стрітення – до врожаю плодових дерев.

Якщо на деревах лежить іній – вродять добре гречка і картопля.

Що не можна робити 15 лютого

У Стрітення забороняються будь-які роботи, крім тих, що служать людям на благо. Гріховним заняттям вважається заробляння грошей. Виняток становлять професії, спрямовані на допомогу оточуючим. Не потрібно вживати спиртні напої.

Існує заборона на домашні справи. Прання та прибирання слід проводити в будні дні. Цей час для здійснення добрих вчинків і спілкування з близькими людьми.

Не можна лаятися і вживати лайливі слова. Лихослів’я – один із смертних гріхів, який руйнує зв’язок людини з вищими силами і позбавляє її захисту і заступництва.

Фото: pexels

 

Система Orphus