Ви тут:
Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

15 лютого – День вшанування учасників бойових дій на території інших держав

15 лютого – День вшанування учасників бойових дій на території інших держав. Офіційно дата була встановлена в Україні 11 лютого 2004 року указом Президента України: “…на підтримку ініціативи громадських організацій та з метою вшанування громадян України, які виконували військовий обов’язок на території інших держав…”.

Голова Полтавської обласної ради Олександр Біленький звернувся до учасників бойових дій на території інших держав.

“Дорогі земляки!

Шановні учасники бойових дій на території інших держав!

15 лютого – день виведення радянських військ із Афганістану – пам’ятна дата не лише для ветеранів афганської війни, їхніх рідних і близьких, а й для кожного громадянина незалежної України.

Жорстока, нікому не потрібна війна в Афганістані забрала понад 3360 життів українців, 12 тисяч наших військових отримали поранення та контузії. За політичні прорахунки радянського уряду Україна заплатила занадто високу ціну.

За часів СРСР українські військові також виконували «інтернаціональний» обов’язок у Чилі, Єгипті, В’єтнамі, Ефіопії, Сирії, Анголі, Мозамбіку на острові Куба та в інших «гарячих» точках.

З початком військової агресії Російської Федерації проти України чимало учасників бойових дій на території інших держав стали на захист державного суверенітету та територіальної цілісності України.

Дорогі земляки! Вшануймо мужність і відданість військовому обов’язку наших військовослужбовців, які брали участь у локальних війнах та військових конфліктах на території інших держав, миротворчих операціях, віддамо данину пам’яті загиблим воїнам!”

15 ЛЮТОГО – ДЕНЬ ВШАНУВАННЯ УЧАСНИКІВ БОЙОВИХ ДІЙ НА ТЕРИТОРІЇ ІНШИХ ДЕРЖАВ

Тисячі українців, пройшли через горнило…

Опубліковано Олександр Біленький Неділя, 14 лютого 2021 р.

Звернення голови Полтавської облдержадміністрації Олега Синєгубова з нагоди Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав.

“Шановні воїни-афганці, учасники бойових дій на території інших держав!

Прийміть слова глибокої вдячності та шани. Ви завжди були і є прикладом мужності та відваги, адже з честю й гідністю виконали військовий обов’язок. Багато з вас свій досвід використали на благо Української держави, взявши участь у захисті країни від російської агресії.

Подвиги учасників бойових дій – це взірець реального, дієвого патріотизму, наочне свідчення єдності всіх поколінь нашого народу.  

Зичу всім, хто пройшов нелегкий бойовий шлях, міцного здоров’я на багато літ, добра, щастя, миру та добробуту! Вічна пам’ять героям, які склали своє життя у бою!”

Система Orphus