Ви тут:
Полтавщина Прес-релізи Суспільство 

Завищували ціни на ліки: Держпродспоживслужба перевірила фармацевтичний ринок Полтавщини

Головне управління Держпродспоживслужби в Полтавській області за грудень 2020 року провело три перевірки суб’єктів господарювання, що проводять діяльність на фармацевтичному ринку з питань дотримання вимог щодо формування, встановлення та застосування державних регульованих цін на лікарські засоби. Порушення діючого законодавства щодо ціноутворення на лікарські засоби встановили на кожному.

“Згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 17.10.2008 № 955 «Про заходи щодо стабілізації цін на лікарські засоби» державне регулювання цін встановлено на лікарські засоби, які включені до Національного переліку основних лікарських засобів. Згаданою постановою встановлені граничні постачальницько-збутові надбавки не вище ніж 10 відсотків, що нараховуються до оптово-відпускної ціни з урахуванням податків та зборів, та граничні торговельні (роздрібні) надбавки, виходячи із закупівельної ціни з урахуванням податків, що не перевищують такі розміри: 10, 15, 20, 25 відсотків”, – йдеться у повідомленні Держпродспоживслужби Полтавщини.

Крім того, постановою Кабінету Міністрів України від 22.04.2020 № 341 «Про заходи щодо стабілізації цін на товари, що мають істотну соціальну значущість, товари протиепідемічного призначення» з 18.05.2020 було запроваджено державне регулювання цін на товари, що мають істотну соціальну значущість, та товари протиепідемічного призначення шляхом декларування зміни роздрібних цін у разі їх підвищення на 5 і більше відсотків. Застосування підвищених на 5 і більше відсотків цін на зазначені товари без попереднього декларування, або без дотримання передбачених даною постановою термінів початку застосування роздрібних цін, які декларуються, є порушенням законодавства у сфері ціноутворення.

Типовими порушеннями є здійснення реалізації лікарських засобів за роздрібною ціною підвищеною на 5 і більше відсотків без процедури декларування зміни цін та недотримання учасниками фарцевтичного ринку граничних розмірів торговельних надбавок.

Так, наприклад, без процедури декларування було реалізовано Парацетамол табл., 500 мг №10 Дарниця за роздрібню ціною, збільшеною проти попередньої ціни на 6%.

За результатами проведених перевірок на суб’єктів господарювання були винесені розпорядчі документи про усунення виявлених порушень, а керівників притягнуто до адміністративної відповідальності.

фото ілюстраційне

Система Orphus Поделиться на fb