Ви тут:
Медицина Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

Зараз на Полтавщині COVID-19 виявляють, здебільшого, у працездатного населення, – Лисак

Якщо ще два місяці тому на коронавірусну хворобу більше хворіли люди віком 60+, то зараз тенденція змінилась — COVID-19 виявляють у працездатних людей.

Про це повідомив директор Департаменту охорони здоров’я Полтавської ОДА Віктор Лисак.

Найбільше на коронавірусну інфекцію хворіють люди 50-59 років, далі – 40-49 років, 30-39 років. Два місяці тому це були зовсім інші групи, хворіли люди за 60 років. Зараз найбільше хворіє працездатне населення. І в цих пацієнтів відсутні супутні захворювання”, – розповів Віктор Лисак.

З 12 січня на Полтавщині почали більше виявляти хворих на COVID-19. Найбільше нових випадків фіксували у містах — Полтаві, Горішніх Плавнях.

Водночас, збільшується кількість жителів, які одужали від COVID-19. Також зменшується кількість померлих.

Кількість померлих знижується, і це позитивно. Це свідчить, що ми вчасно виявляємо, діагностуємо і надаємо медичну допомогу”, – констатував Віктор Лисак.

Нині у лікувально-профілактичних закладах області на стаціонарному лікуванні перебуває 384 хворих із підтвердженим діагнозом та 153 – із підозрою на COVID-19. На інтенсивній терапії перебуває 76 пацієнтів, із використанням ШВЛ лікується 31.

Нагадаємо, за минулу добу на Полтавщині лабораторно підтвердили 92 випадки COVID-19.

В області покращилася ситуація з проведенням тестувань.

“Нині полтавські лабораторії не завантажені. Крім того, область централізовано отримала, за рахунок коштів держбюджету, експрес-тести для визначення COVID-19 – 64 400 одиниць на загальну суму 10 мільйонів гривень. Практика показала, що це тестування майже 100-відсотково збігається з результатами ПЛР, що дає змогу правильно поставити діагноз і розпочати своєчасне лікування”, – розповів Віктор Лисак.

Наприкінці 2020 року у Полтаві запрацювала ще одна ПЛР-лабораторія, знаходиться вона в обласному центрі профілактики та боротьби з ВІЛ/СНІД.

Система Orphus Поделиться на fb