Ви тут:
здоров’я Медицина Суспільство 

Захворювання нервової системи: маршрут пацієнта до невропатолога

Чимало людей скаржаться на первинні симптоми захворювання нервової системи – хронічну втому, запаморочення, болі у спині чи суглобах, стрибки артеріального тиску та інші.

У Національній службі здоров’я розповіли про маршрут пацієнта при проблемах із нервовою системою.

1.Першим до кого потрібно звернутися – це лікар первинної ланки, з яким укладено декларацію. Це стосується як дорослих, так і дітей будь-якого віку. 

2.Сімейний лікар, терапевт або педіатр огляне вас або вашу дитину, проконсультує та за потреби призначить обстеження. Або відразу, зважаючи на симптоми на скарги, випише електронне направлення на консультацію до невропатолога чи невролога.

3.Щоб потрапити на консультацію до невропатолога, оберіть спочатку лікарню, яка має договір з НСЗУ на амбулаторну допомогу та відповідного фахівця у штаті. Якщо невропатолог за результатами огляду призначає додаткові обстеження, пройти їх можна також у закладі, який надає амбулаторну допомогу та має відповідне обладнання.

4.Знайти медичний заклад, який надає амбулаторну допомогу за Програмою медичних гарантій, можна на сайті НСЗУ. Або зателефонуйте до контакт-центру за номером 16-77. Щоб дізнатися, чи є у закладі потрібні фахівці і обладнання, радимо зателефонувавши безпосередньо до лікарні.

5.Якщо лікар виявив захворювання, яке потребує стаціонарного лікування, то пацієнт за направленням лікаря також отримає цю послугу безоплатно в закладах, які мають договір на стаціонарне лікування.

Система Orphus Поделиться на fb