Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

За сприяння служби зайнятості Полтавщини за рік працевлаштувалися 33,2 тисячі людей

За сприяння служби зайнятості Полтавщини торік у Полтавській області працевлаштуавли 33,2 тисячі людей.

З числа колишніх безробітних 41% знайшли роботу у сільському, лісовому та рибному господарстві; 14% – у переробній промисловості; 12% – в оптовій і роздрібній торгівлі, ремонті автотранспортних засобів і мотоциклів; 6% – у будівництві.

Про це йдеться на сайті Полтавського обласного центру зайнятості.

На нові робочі місця з компенсацією роботодавцю витрат в розмірі єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування працевлаштовані 445 безробітних (83 особи, які недостатньо конкурентоспроможні на ринку праці та 362 людей, які працевлаштовані суб’єктами малого підприємства в пріоритетних видах економічної діяльності).

Служба зайнятості Полтавської області забезпечила тимчасову зайнятість 5 тисяч громадян. Зокрема 4,1 тисячі осіб взяли участь у громадських роботах та 0,9 тисячі клієнтів служби зайнятості – в інших роботах тимчасового характеру. Найбільш поширені види громадських робіт: екологічний захист навколишнього середовища; благоустрій; інформування населення про субсидії; роботи із соціально вразливими верствами населення, інші роботи; впорядкування місць поховання, меморіалів захисників Вітчизни; будівельні та ремонтні роботи на об’єктах соціальної сфери тощо.

Протягом минулого року за сприяння служби зайнятості Полтавської області 4,9 тисячі безробітних проходили професійне навчання. У центрах професійно-технічної освіти державної служби зайнятості навчалися 3,4 тисячі осіб. Серед популярних професій, які здобули безробітні з Полтавщини, є: оператор котельні, швачка, офісний службовець (бухгалтерія), касир торговельного залу, електромеханік торговельного та холодильного устаткування, кравець, перукар (перукар – модельєр).

Профорієнтаційні послуги у році, що минув, на Полтавщині отримали загалом 70,7 тисячі осіб, у тому числі близько 5 тисяч мали статус зареєстрованого безробітного. До профорієнтаційних послуг залучили 6 тисяч молодих людей, які навчаються, з них 5,8 тисячі – учні загальноосвітніх навчальних закладів.

Протягом січня-грудня 2020 року роботодавці області подали інформацію про заплановане масове вивільнення 13,7 тисячі працівників. Із загальної кількості попереджених про масове вивільнення 55,4% становили працівники державного управління й оборони; 19,4% – охорони здоров’я та надання соціальної допомоги; 12,1% – галузі освіти; 4,5% – сфери переробної промисловості, 2,6% – сільського, лісового господарства та рибного господарства, 1,6% – працівники професійної, наукової та технічної діяльності; 1,5% – працівники оптової та роздрібної торгівлі.

Станом на 1 січня 2021 року кількість безробітних, які перебували на обліку в регіональній службі зайнятості, становила 28 тисяч осіб. Допомогу по безробіттю отримали 25,7 тисячі клієнтів служби зайнятості.

Структура зареєстрованих безробітних станом на 1 січня 2021 року.

За статтю: у загальній кількості зареєстрованих безробітних чоловіки становили – 14,1 тисячі осіб (або 50%), жінки – 13 тисяч осіб.

За віковими групами: 29% зареєстрованих безробітних були у віці до 35 років;

28% – у віці від 35 до 44 років;

43% – понад 45 років.

За освітою: 43% зареєстрованих безробітних мали вищу освіту; 44% – професійно-технічну; 13% – загальну середню освіту.

За видами економічної діяльності: серед зареєстрованих безробітних 29% раніше були зайняті у сільському, лісовому та рибному господарстві; 17% – у переробній промисловості; 16% – в оптовій та роздрібній торгівлі; 10% – у державному управлінні й обороні.

За професійними групами: серед зареєстрованих безробітних переважають робітники з обслуговування, експлуатації устаткування та машин (27%); працівники сфери торгівлі та послуг (16%); представники найпростіших професій (13%); законодавці, вищі державні службовці, керівники (10%).

На 1 січня 2021 року кількість вакансій, заявлених роботодавцями до служби зайнятості Полтавської області становила 1,6 тисячі одиниць. Крім того, у базі даних служби зайнятості містилася інформація про 937 пропозицій роботи, отриманих з інших джерел.

Середній розмір заробітної плати у вакансіях становив 7,3 тисячі гривень, це на 1320 гривень (22 %) більше, ніж на 1 січня 2020 року.

За видами економічної діяльності: більшість вакансій налічується на підприємствах переробної промисловості (34%); на підприємствах охорони здоров’я та надання соціальної допомоги (12%); торгівлі та ремонту автотранспорту (11%).

За професійними групами: найбільший попит роботодавців спостерігається на кваліфікованих робітників з інструментом (28%); на робітників з обслуговування, експлуатації устаткування та машин (16%); на працівників сфери торгівлі та послуг та на фахівців (по 14%).
У 2020 році з Полтавською обласною службою зайнятості співпрацювали 8,6 тисячі роботодавців.

Кількість вакансій у базі даних служби зайнятості Полтавської області у січні-грудні 2020 року становила 46 тисяч одиниць.

фото ілюстраційне

Система Orphus