Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

За позовом прокуратури фермерське господарство зобов’язано повернути тергромаді земельні ділянки вартістю понад 10 млн грн

Кременчуцькою місцевою прокуратурою встановлено факт передачі в оренду сільськогосподарському фермерському господарству без проведення земельних торгів чотирьох земельних ділянок загальною площею майже 46 га та вартістю понад 10 мільйонів гривень однією із сільських рад Кременчуцького району.

Про це повідомляє пресслужба Полтавської обласної прокуратури.

Договори оренди між фермерським господарством та сільською радою укладено у 2015 році на 7 років. Водночас згідно з вимогами законодавства створене у 2000-му році фермерське господарство мало право отримати землю як юридична особа та лише на конкурентних засадах – за результатами земельних торгів.

“Реагуючи на порушення, прокуратура в інтересах держави звернулася з позовом до Господарського суду Полтавської області. За результатами судового розгляду договори оренди землі визнано недійсними, фермерське господарство зобов’язано повернути земельні ділянки у комунальну власність Новознам’янської об’єднаної територіальної громади Кременчуцького району”, – йдеться у повідомленні. 

Примітка: фермерське господарство є формою підприємницької діяльності громадян, які виявили бажання виробляти товарну сільськогосподарську продукцію, здійснювати її переробку та реалізацію з метою отримання прибутку на земельних ділянках, наданих їм у власність та/або користування, у тому числі в оренду, для ведення фермерського господарства, відповідно до закону.

Надання земельних ділянок державної та комунальної власності для ведення фермерського господарства здійснюється в порядку, передбаченому Земельним кодексом України, лише на конкурентних засадах.

Система Orphus