Ви тут:
Медицина Суспільство Україна 

За місяць в Україні виявили 1 273 нові випадки ВІЛ-інфекції

У грудні 2020 року в Україні офіційно зареєстрували 1 273 нових випадки ВІЛ-інфекції, у 281 пацієнта діагностовано СНІД, а 176 людей померли від СНІДу.

Про це повідомили у Центрі громадського здоров’я.

Шляхи інфікування ВІЛ:

▪ гетеросексуальний — 760;
▪ гомосексуальний — 36;
▪ парентеральний — 468;
▪ вертикальний — 232;
▪ невідомий — 5.

ВІЛ-інфекцію, як і багато інших, можна ефективно лікувати! В Україні антиретровірусні препарати є доступними для кожної людини з ВІЛ та надаються безкоштовно.

Метою антиретровірусної терапії є максимальне пригнічення розмноження ВІЛ в організмі, відновлення функції імунної системи, продовження та підвищення якості життя ВІЛ-інфікованих людей.

“Якщо вчасно виявити ВІЛ та дотримуватися призначеного лікування, можна досягти такого рівня, що кількість вірусу імунодефіциту людини в крові стає настільки мізерна, що він не проявляється в аналізі крові. До того ж ВІЛ-позитивні люди з пригніченим вірусом не можуть передавати його здоровим, навіть через статевий акт. Швидкий тест можна зробити, навіть, у сімейного лікаря, у кабінетах інфекційних захворювань, у кабінетах «Довіра», в центрах СНІДу та ін. Це безкоштовно, безболісно і потребує лише краплі крові та 15 хв вашого часу”, – зазначають у ЦГЗ.

Система Orphus