Ви тут:
Суспільство Україна 

З лютого ціна на газ для споживачів не зможе перевищувати 6,99 грн за куб, – Шмигаль

З наступного місяця ціна на газ для споживачів не зможе перевищувати 6,99 грн за куб. Відповідне рішення Уряд ухвалить найближчим часом і воно діятиме тимчасово до кінця карантину або до завершення опалювального сезону.

Про це повідомив у фейсбуці Прем’єр-міністр Денис Шмигаль.

Також у Парламенті мають схвалити ініціативу щодо граничного обмеження тарифу на розподіл газу до рівня не вище 1,79 грн за кубічний метр.

Також Прем’єр-міністр пояснив, чому різко зросли ціни на газ.

“З 1 серпня 2020 року в Україні запрацював ринок газу, коли ціни на блакитне паливо формує попит і пропозиція. На жаль, у деяких областях компанії досі можуть зловживати своїм монопольним становищем та маніпулювати з цінами в платіжках. Тому держава виступить на захист громадян і тимчасово обмежить граничну межу. Надалі Уряд зобов’яже всіх постачальників газу надавати українцям можливість укладати річний договір за фіксованою ціною та чітко прогнозувати ціни в платіжках”, – зазначив він.

Також Денис Шмигаль пояснив, чому саме 6,99 грн за кубічний метр.

“Це найнижча ціна, яка була зафіксована на українській біржі протягом січня. Державна компанія «Нафтогаз» готова продавати блакитне паливо за цією ціною, тоді як деякі облгази пропонували газ за 10 грн і навіть більше”, – написав Шмигаль.

Читайте також:  Мінсоцполітики вживає додаткових заходів для забезпечення соцпідримки домогосподарств, які використовують електроенергію для індивідуального опалення

За словами Прем’єр-міністра, вже є доручення Міністерству фінансів та Міністерству соціальної політики сформувати механізм субсидіювання, який допоможе людям, що використовують електроенергію для опалення домівок.

Система Orphus Поделиться на fb