Ви тут:
PROвсе Суспільство 

Які продукти корисні для мозку, – розповіли лікарі

Зв’язок між роботою мозку та їжею існує, розповідає психіаторка Надь Беата та сімейна лікарка Марія Гункало. Все більше досліджень показують, що отримання з раціону усіх необхідних вітамінів та мікроелементів (цинку, магнію, омега 3, вітамінів групи B і D3, фолієвої кислоти та заліза), сприяють підтримці не лише фізичного, а й психічного здоров’я.

Тут усе логічно: для того, щоб всі процеси в організмі відбувалися правильно – нам необхідні певні “будівельні матеріали”, якими є макронутрієнти (вуглеводи, білки, жири) та мікронутрієнти (вітаміни, мікроелементи), пише korisno.24tv.ua

Наприклад, для синтезу нейромедіаторів (це речовини за допомогою яких “спілкуються” між собою клітини мозку), необхідні:

вітамін В1 – для синтезу ацетилхоліну (відповідає за пам’ять, здатність навчатись);
серотонін (відповідає за цикл сну, синтез мелатоніну, настрій) – для його утворення потрібні амінокислота триптофан, В6, залізо;
дофамін (увага, мотивація, пам’ять) – для синтезу необхідні L-тирозин, залізо, В6.
Така ж схема буде актуальною й для інших нейротрансмітерів.

Що повинно бути в раціоні

Нейронні оболонки здебільшого складаються з холестеролу та омега-3 жирних кислот, тому омега-3 обов’язково повинні входити в раціон. Цей компонент не лише позитивно впливає на мозок, але є однією з речовин, яка має важливе значення для розвитку та функціонування нервової системи. Нестача омега-3 може бути пов’язана з поганим настроєм та зниженням когнітивних здібностей.

Мікробіом кишківника і наш мозок також тісно взаємопов’язані. Тому важливою є й достатня кількість харчових волокон (клітковини), яка й забезпечує нормальну роботу кишківника. При підтримці його здорового балансу відбувається попередження запального процесу – профілактика депресії, тривожних станів.

Щоб підтримати хороший настрій, вживайте продукти з серотоніном, холіном, тирозином:
авокадо
банан
шоколад
яйця
жирну рибу
горіхи та сухофрукти
Омега-3 можна отримати з:
авокадо
лляного насіння та олії
морської риби
горіхів
Клітковина міститься в:
фруктах (персики, банани)
зелені (петрушка, рукола)
картоплі, моркві, цибулі
Джерела білку (амінокислот) та вітаміни групи В:
яйця, сир та молочні продукти
м’ясо
морепродукти: мідії, тунець, креветки
бобові

фото ілюстраційне

Система Orphus Поделиться на fb