Ви тут:
Комуналка Полтавщина Прес-релізи Споживач Суспільство 

Як визначають вартість опалення та від чого залежать обсяги споживання тепла, – роз’яснення “Полтаватеплоенерго”

Грудень 2020 року видався незвично холодним. Температура повітря першого місяця календарної зими була доволі низькою і коливалась від -10°С в середині місяця до +5°С в останні дні минулого року.

Загалом, початок календарної зими був незвично морозним, і з-поміж аналогічних періодів упродовж кількох останніх років встановив своєрідний температурний рекорд, повідомляють у пресслужбі “Полтаватеплоенерго”.

Перший місяць зими був без значних погодних аномалій, проте із доволі низькою температурою повітря. Температура коливалась в межах допустимих значень для цього періоду року. Найнижчою була температура 23 грудня у -10°С, а найтеплішим був передноворічний день 30 грудня, коли стовпчик термометра показував майже +5°С тепла. Загалом груденьза даними Полтавського обласного гідрометеорологічного центру, був холодним і малосніжним із середньою температурою зовнішнього повітря -2,3°С. Якщо ж порівнювати грудень 2020 року з минулорічним, то він був значно холоднішим ніж торік. З поміж груднів за кілька останніх років він найбільше нагадує останній місяць 2018 року. 

Загалом, грудень 2020 року ознаменувався різким змінами нічної і денної температури повітря, і, порівняно з досить теплим і сухим листопадом із середньомісячною температурою у +3,2°Сбув холоднішим майже на 5,5°С. Природньо, що це істотно вплинуло й на обсяги теплоспоживання житловими будинками для опалення помешкань споживачів. 

Як визначають вартість опалення?

Нарахування за опалення споживачам, які мешкають у будинках, оснащених будинковими (комерційними) приладами обліку теплової енергії, залежать від обсягів теплової енергії, спожитої ними в розрахунковому місяці. Ці обсяги визначаються за показниками будинкового теплового лічильника, які фіксуються на початку та в кінці місяця, і розподіляються між споживачами пропорційно до опалювальної площі кожної з осель.

При цьому вартість 1 Гкал тепла (тариф) для всіх побутових споживачів однакова і залишається незмінною від початку 2019 року.

Скільки тепла споживають мешканці багатоповерхівок з будинковими тепловими лічильниками?

Понад 95% полтавців розраховуються за опалення за даними будинкових лічильників теплової енергії, які визначають фактичну кількість тепла, що знадобилася на опалення їхніх багатоповерхівок.

Вже четвертий опалювальний період поспіль, на початку місяця фахівці «Полтаватеплоенерго» розміщують в он-лайн сервісі “Мапа комерційного обліку” дані про теплоспоживання у житловому фонді Полтави, Карлівки, Решетилівки, Машівки і Котельви за попередній розрахунковий період.

Щомісяця фахівці підприємства аналізують обсяги теплоспоживання і, відповідно, вартості послуги з централізованого опалення. Якщо результати аналізу демонструють значну різницю між проектними і фактичними обсягами споживання, приймається рішення про комісійний (разом із балансоутримувачем) огляд будинку. 

Необхідно підкреслити, що налаштуванням внутрішньобудинкових систем теплопостачання має займатися балансоутримувач житлового будинку або обслуговуюча його компанія, однак часто фахівці підприємства при проведенні налагоджувальних робіт надають консультативну допомогу.

Від чого залежать обсяги споживання теплової енергії в багатоповерхівці?

Говорити в загальному про всі житлові будинки міста було б неправильно, адже кожен будинок унікальний з точки зору теплоспоживання. Тобто, для підтримання однакової температури у приміщеннях навіть «однакових» будівель необхідна різна кількість теплової енергії. Та й температурних режим у приміщеннях цих багатоповерхівок має велике значення.

Залежать обсяги споживання теплової енергії кожною із будівель від багатьох факторів: це і теплозахисні властивості зовнішніх огороджувальних конструкцій, і конфігурація самої будівлі (кількість поверхів, її «компактність» тощо), і кількість діб надання послуги, і температурний режим як усередині приміщення, так і надворі.

Через це в принципі не може бути двох різних житлових будинків  із абсолютно однаковим рівнем споживання тепла. Навіть зовні схожі між собою будівлі матимуть різне теплоспоживання, адже, наряду з конструктивними особливостями будівлі, велику роль відіграє й організованість мешканців та їхнє бажання зменшити витрати на оплату послуг з опалення.

Як на вартість опалення впливає температурний режим?

Звісно, крім глобального питання енергоощадності, яке зараз на часі, для наших споживачів передусім актуальне питання економії власних коштів. Чим раціональніше буде використовуватись теплова енергія, тим більше шансів уберегти сімейний бюджет від зайвих витрат.

Наведемо конкретний приклад: багаторічний досвід переконливо свідчить, що збільшення температури повітря всередині приміщення на 1°С призводить до зростання витрат теплової енергії у середньому на 5%. Ясна річ, що ці 5% знаходять відображення і в рахунках за опалення.

Аналогічним чином впливає на сімейний бюджет полтавців і зниження середньої температури зовнішнього повітря. Тобто зниження температури зовнішнього повітря на 1°С (за незмінної температури повітря у приміщенні) призводить до зростання вартості опалення у середньому на ті ж 5%.

Чого очікувати у січневих платіжках?

Цьогорічний січень вже продемонстрував нам якими мають бути Хрещенські морози. А це означає, що платіжки за опаленняпомешкань споживачів упродовж січня навряд чи будуть меншими за грудневі. Принаймні невдовзі ми зможемо перевірити нашу оцінку теплоспоживання на підставі температурних показників зовнішнього повітря.

Тож, сподіваємося, що викладене вище дозволить полтавцям краще розуміти не лише від чого залежить вартість опалення їхніх осель, а й дасть їм змогу обрати такий режим теплоспоживання, коли у приміщеннях температура буде комфортною для всіх мешканців багатоповерхівки, а вартість послуги опалення дозволить раціонально використовувати сімейний бюджет у кожній осель.

Система Orphus Поделиться на fb