Ви тут:

Як правильно вибрати дитячий рюкзак

До покупки дитячого рюкзака потрібно ставитися з уважністю, щоб він був максимально комфортним. Про тонкощі вибору вироби поговоримо далі. За посиланням  https://samsonite.ua/ru/ryukzaki-r/vendor_american-tourister ви можете знайти необхідний варіант. 

Що вибрати: рюкзак, ранець або портфель?

Для початку необхідно розібратися, яка різниця між цими виробами. Якщо звертати увагу на портфель, то потрібно розуміти, що у нього відсутні дві лямки. Його носять в руках або на одному плечі. Він не настільки зручний, як наприклад ранець, де є ортопедична спинка і дві лямки. 

Саме з цих причин лікарі-ортопеди рекомендую купувати саме рюкзаки чи ранці, особливо для маленьких дітей. В руках носити портфель їм буде незручно також, як і на одному плечі. Тим більше, що це може призвести до проблем з хребтом. 

Учням середніх класів краще віддавати перевагу виробам з ущільненою спинкою. 

Ортопедична спинка

Ця частина ранця або рюкзака повинна бути з жорсткою основою і м’якими накладками по всій спині. Ідеальним варіантом буде виріб з м’яким поперечним валиком. Такий елемент правильно розподілятиме навантаження на спину. 

Ортопедична спинка повинна повторювати всі вигини хребта для того, щоб не викликати порушення і сприяти правильному формуванню хребта. Це особливо важливо, якщо у дитини вже є ортопедичні проблеми. Звичайно, портфель не вирішить проблему, проте не погіршить її. 

Світловідбиваючі елементи

Згідно з чинним ДСТУ портфель повинен бути з світловідбиваючими елементами. Коли вибираєте модель, то переконайтеся, що на виробі по бокам і на лямках є такі компоненти. Яскравий колір рюкзака буде робити дитину більш помітною на дорозі, а це значить, що буде забезпечувати додаткову безпеку. 

Деякі виробника застосовують у виробництві ранців спеціальні нитки, які відбивають світло. Також можуть бути замки з тими ж функціями. 

Вага та розмір

Розмір ранця повинен відповідати зросту дитини. Лямки повинні бути затягнуті так, щоб вони не сповзали вниз і навпаки, не були розташовані занадто високо. Якщо цих правил не дотримуватися, то рюкзак може завдати шкоди хребту.

Не варто купувати ранець на виріст, оскільки центр уваги зміститься і неправильно буде розподілене навантаження. Як мінімум це незручно. 

Обов’язково перед покупкою необхідно приміряти ту модель, яка вам найбільш сподобалася. Переконайтеся, що робите правильний вибір за такими критеріями:

  • ширина рюкзака не перевищує ширину плечей дитини;

  • верхня частина рюкзака знаходиться на одній висоті з плечима дитини;

  • нижній край не виступає за поперек;

  • ранець щільно лежить на спині.    

Пам’ятайте, краще вибирати модель за його характеристиками, ніж за зовнішнім виглядом. 

Система Orphus Поделиться на fb