Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

Вихованці Полтавського обласного центру туризму та краєзнавства досліджують найдовшу печеру Євразії

З 3 до 10 січня 2021 року юні спелеологи Полтавського обласного центру національно-патріотичного виховання, туризму і краєзнавства учнівської молоді здійснили спелеологічний похід I категорії складності до унікальної печери на Тернопільщині – Оптимістичної.

Вона занесена до Книги рекордів Гіннеса як найдовша у світі гіпсова печера і до кінця нерозвідана.

Для того, щоб похід був зарахований, потрібно було пройти печерою 4 маршрути І категорії складності та 2 маршрути ІІ-А категорії складності. Під час подолання одного із маршрутів відбулась посвята в спелеологи тих, для кого подорож до печери була першою, повідомляють у Департаменті освіти і науки Полтавської ОДА.

Юні спелеологи прожили 5 днів в підземному базовому таборі “Свіжа вода”. Незвичний досвід перебування в постійний темряві, тиші, без мобільного зв’язку та Інтернету – справжнє випробування для сучасних дітей.

пе

Вихованці долучилися до реалізації багаторічного проєкту, мета якого – розроблення у цій величезній печері зручних для руху вантажних трас. Подорожуючи печерним гігантом, спелеологи побачили, яку значну роботу виконали попередні дослідники. Це мотивувало підлітків працювати на досягнутому рівні. У печері вихованці відсвяткували Різдво із 12-ма традиційними стравами.

Наступного року юні спелеологи планують повернутися до печери Оптимістичної, щоб продовжити досліджувати старі й відкривати нові печерні лабіринти.

Система Orphus Поделиться на fb