Ви тут:
здоров’я Суспільство 

ВООЗ заявила про можливість пандемії через вірус Nipah, який виявили у Малайзії

Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) попередила про можливість пандемії, яку може викликати вірус Nipah або NiV, виявлений у Малайзії в 1999 році.

Природними носіями вірусу є плодоїдні летючі лисиці із загону криланових, широко поширені в південному Китаї, Південно-Східный Азії, на Новій Гвінеї і в Австралії. Про це йдеться на сайті korrespondent.net.

Смертність від NiV може скласти 40-75%, при цьому вірус дуже швидко поширюється. Захворювання може тривати як безсимптомно, так і викликати смертельний енцефаліт. Ліки від нього поки не винайдено.

Вірус Nipah був виявлений серед фермерів-свинарів, які проживають на річці Ніпах, від якої він і отримав назву. Його носіями в дикій природі є плодоїдні летючі лисиці із загону криланових, широко поширені на території південного Китаю, Південно-Східної Азії, на Новій Гвінеї і в Австралії. Крім того, вірус виявили у летючих лисиць в Африці. Цікаво, що самі тварини ним не хворіють.

Як з’ясували вчені, зараження людей відбувалося після контакту з хворими свинями, а також унаслідок вживання плодів (у першу чергу фініків, свіжого соку фінікової пальми), забруднених виділеннями заражених криланів.

Для профілактики NiV ВООЗ рекомендує скоротити доступ летючих лисиць до фінікових пальм й інших свіжих продуктів харчування. Свіжозібраний фініковий сік необхідно кип’ятити, а фрукти – мити й очищати від шкірки перед вживанням.

Що стосується зниження ризику передачі вірусу від людини до людини, ВООЗ рекомендує уникати фізичного контакту з людьми, інфікованими NiV, регулярно мити руки і використовувати засоби індивідуального захисту.

Система Orphus Поделиться на fb