Ви тут:
Медицина Суспільство 

ВООЗ не рекомендує щеплювати вагітних деякими вакцинами проти COVID-19

Всесвітня організація охорони здоров’я попереджає, що вагітним жінкам поки що не варто щеплюватися мРНК-вакцинами Moderna та Pfizer від COVID-19.

Причина таких застережень у тому, що у ВООЗ немає достатньо даних, щоб рекомендувати вакцини цього виду вагітним, пише УП.

“Хоча у вагітних вищий ризик важкого перебігу COVID-19, використання цієї вакцини вагітним жінкам наразі не рекомендується, якщо тільки вони не піддаються високому ризику зараження, як-от медпрацівники”, – йдеться в заяві ВООЗ.

Хоча в організації зазначають, що немає підстав вважати, що під час вагітності можуть бути проблеми через цю вакцину.

Читайте також: Шмигаль у Раді розповів про етапи вакцинації українців проти COVID-19

Під час брифінгу 26 січня глава департаменту ВООЗ з вакцин та імунізації Кейт О’Брайен підкреслила, що необхідні клінічні випробування цієї вакцини на вагітних жінках.

“Немає ніяких підстав вважати, що під час вагітності можуть бути проблеми, ми просто визнаємо, що даних наразі немає”, – сказала вона.

Американський коледж акушерства і гінекології категорично проти виключення вагітних жінок з випробувань і рекомендацій по вакцинації.

У заяві організації написано, що вагітні жінки повинні самі вирішити, чи хочуть вони вакцинуватися, і бути поінформованими про будь-які ризики.

“У вагітних з більшою ймовірністю через COVID-19 може бути госпіталізація, штучна вентиляція легенів і смерть”, – йдеться в заяві.

Система Orphus Поделиться на fb