Ви тут:
Суспільство Україна 

Відсторонення Тупицького не є блокуванням роботи КСУ, – представник президента в КСУ

Без відстороненого президентом голови Конституційного суду Олександра Тупицького є 14 суддів КСУ, тому суд ніхто блокувати не буде, і він “може працювати без проблем”.

Про це повідомив представник президента в КСУ Федір Веніславський у коментарі “Радіо Свобода“, інформує Еспресо.TV.

“Відсторонення Олександра Тупицького не є блокуванням роботи Конституційного суду, адже указ президента Зеленського стосується лише одного судді КС. Без пана Тупицького на цей момент є 14 суддів КС, і вони можуть розглядати будь-які питання і ухвалювати будь-які рішення”, – йдеться у повідомленні.

Він нагадав, що за відсутності голови суду його повноваження виконує перший заступник. А якщо буде відсутній заступник голови КС з якихось поважних причин, повноваження головуючого перейдуть до найстаршого за віком судді.

“Конституційний суд працює у звичному режимі, ніяких підстав говорити про нібито блокування КС наразі немає”, – зауважив Веніславський.

За його словами, Тупицький наразі тимчасово відсторонений від виконання обов’язків у зв’язку з кримінальним провадженням щодо нього. Але статусу судді Тупицького не позбавляли і повноважень його ніхто не припиняв.

Веніславський зазначив, що, зважаючи на суттєвий статус голови КСУ і з огляду на “злочини, у яких підозрюється Тупицький, його необхідно було відсторонити, щоб він не втручався у досудове розслідування”, а також  не міг йому перешкоджати.

“28 грудня Офіс генпрокурора направив президенту України Володимиру Зеленському клопотання про відсторонення Олександра Тупицького з посади голови Конституційного суду терміном на два місяці. 9 грудня після засідання РНБО президент Володимир Зеленськийпідписав указ про відсторонення Олександра Тупицького з посади судді на 2 місяці”, – йдеться у повідомленні.

Фото: Радіо Свобода

Система Orphus