Ви тут:
Кримінал Суспільство Україна 

ВАКС зобов’язав СБУ передати “справу Татарова” назад до НАБУ

Вищий антикорупційний суд зобов’язав передати справу заступника голови Офісу президента Олега Татарова зі Служби безпеки України до Національного антикорупційного бюро.

Про це повідомляє Еспресо.TV з посиланням на НАБУ.

13 січня, ВАКС зобов’язав генпрокурора розглянути клопотання про передачу “справи Татарова” з СБУ до НАБУ.

“Кримінальне провадження за підозрою заступника керівника Офісу президента є виключною підслідністю НАБУ і САП, і має бути повернуте до Національного бюро для подальшого розслідування детективами”, – йдеться в повідомленні.

Зазначається, що у своєму рішенні суддя ВАКС повідомляє, що одним із фактів, що досліджується у межах цього провадження, є надання неправомірної вигоди службовій особі. Відтак, кримінальне правопорушення за ч.3 ст.369 вчинене, відповідно до ст.216 КПК України, може бути розслідуване виключно детективами НАБУ.

“Рішення про передачу справи до СБУ у подальшому може призвести до уникнення відповідальності за вчинений злочин винними, адже усі зібрані докази будуть визнані судом недопустимими через здійснення розслідування неналежним органом”, – йдеться в повідомленні.

“Нагадаємо, 1 грудня стало відомо, що Національне антикорупційне бюро розслідує справу стосовно заступника керівника Офісу президента Олега Татарова. Справа стосується можливої причетності Татарова до фальсифікації експертизи у справі екснардепа та забудовника Максима Микитася.  18 грудня стало відомо, що в.о. голови Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Максим Грищук підписав підозру заступнику глави Офісу президента Олегу Татарову. Згодом, Національне антикорупційне бюро підтвердило інформацію про вручення слідчими прокурорами САП підозри заступнику голови ОПУ Олегу Татарову у справі квартир для Нацгвардії. 21 грудня заступник голови Офісу президента Олег Татаров у супроводі адвокатів прийшов для вручення йому підозри до Національного антикорупційного бюро. Також Татаров подав заяву щодо припинення власних повноважень на посаді. 23 грудня 2020 року заступник Генерального прокурора Олексій Симоненко передав кримінальне провадження за підозрою заступника керівника Офісу Президента від Національного бюро до Служби безпеки України. 30 грудня ВАКС задовольнив клопотання ОГПУ щодо відкликання вимоги запобіжного заходу у вигляді арешту для заступника голови Офісу президента Олега Татарова у справі квартир для Нацгвардії”, – йдеться у повідомленні.

Фото: Ukranews  

Система Orphus