Ви тут:
Суспільство Україна 

В Укрзалізниці розповіли, коли можна буде подорожувати потягом зі швикістю до 350 км на годину

Впровадження руху поїздів зі швидкостями до 300 – 350 км/год можливе лише за умови залучення значних фінансових інвестицій.

Про це повідомили у пресслужбі АТ “Укрзалізниця”.

Голова правління Володимир Жмак у ефірі програми на телеканалі “Україна 24” розповів про амбітний проєкт швидкісного руху поїздів до 300-350 км/год у сполученнях Київ – Львів, Київ – Харків, Київ – Одеса. Наразі його обговорюють, і вже є зацікавлені учасники.

“Для цього нам потрібні інвестиції, самі ми цей проєкт не подолаємо, тому потрібен інвестор, який зацікавлений у концесійному підході”, – наголосив Володимир Жмак.

Він також додав, що концесія – це єдиний інструмент, який дозволить залучити міжнародного фінансового гравця для реалізації проєкту швидкісного руху поїздів. І першим кроком має стати концесія вокзалів.

“Наразі ми говоримо про 7 вокзалів, можливо, ще приєднається Львів”, – додав Володимир Жмак.

В Укрзалізниці передбачають, що концесія залізничних вокзалів дозволить перетворити їх на великі торгові центри, і це вже не будуть просто зали для очікування поїздів.

“Для пасажирів і для Укрзалізниці на вокзалі потрібна колія, зала очікування і два офіси для продажу квитків. Все інше буде торговим центром. Ми хочемо зробити вокзали за європейським зразком, коли до 60% відвідувачів вокзалів не є пасажирами, а приходять туди, як у торговий центр”, – зазначив Володимир Жмак.

Фото: ілюстративне

Система Orphus Поделиться на fb