Ви тут:
Суспільство Україна 

В Україні вперше запрацює скринінг іноземних інвестицій для захисту інтересів національної безпеки, – Ігор Петрашко

Враховуючи те, що на сьогодні в Україні була відсутня система оцінки іноземних інвестицій на національну безпеку, Мінекономіки розробило відповідний законопроект, який схвалили на засіданні КМУ з техніко-юридичними правками.

Про це повідомляє Урядовий портал.

Окрім визначення порядку оцінки впливу, законопроект дозволить врегулювати механізм залучення іноземних інвестицій у підприємства, що мають стратегічне значення для національної безпеки України.

«З огляду на виклики сьогодення, скринінг іноземних інвестицій є ключовим елементом захисту національної безпеки та стратегічних об’єктів держави. Враховуючи аспекти економічної безпеки, Мінекономіки, заручившись підтримкою міжнародного експертного середовища, робить вагомий крок для впровадження системи оцінки іноземних інвестицій на національну безпеку в Україні», – прокоментував Міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Ігор Петрашко.

Законопроект розроблявся за участю міжнародних експертів країн G-7 з урахуванням досвіду у цій сфері передових країн світу.

Документ визначатиме принципи здійснення іноземних інвестицій, види діяльності, що мають стратегічне значення для національної безпеки України.

Для координації та моніторингу впливу інвестицій на національну безпеку України буде утворено Міжвідомчу комісію з питань оцінки впливу іноземних інвестицій.

“Скринінг іноземних інвестицій дозволить захистити національні інтереси у сфері національної безпеки, а також забезпечити розвиток та збереження новітніх технологій. Крім того, прозорий та ефективний механізм оцінки дозволить нашим підприємствам активніше співпрацювати з іноземними інвесторами та залучати інвестиції”, – додав Міністр.

Міністр окремо позитивно відзначив роботу щодо цього проекту профільного департаменту економіки безпеки і оборони Мінекономіки та заступника Світлани Панаіотіді.

фото: Freepik

Система Orphus Поделиться на fb