Ви тут:
Медицина Суспільство Україна 

В Україні вдалося досягти стабільного охоплення щепленнями на рівні 80%, – ЦГЗ

Незважаючи на виклики пандемії COVID-19, в Україні вдалося досягти стабільного охоплення щепленнями на рівні 80%.

Про це йдеться на сайті Центру громадського здоров’я.

Через запровадження карантину в першій половині 2020 року значно погіршилися показники імунізації. Та до кінця року вдалося надолужити пропущені щеплення дітей за віком і досягти рівня 2019 року.

Проте залишається значний спад у вакцинації проти дифтерії та правця серед дітей віком 6 та 16 років, а також дорослих. Дорослим необхідна ревакцинація від дифтерії і правця кожні десять років! Через велику кількість невакцинованих людей в Україні існує загроза поширення дифтерії серед населення.

Для формування колективного імунітету необхідно досягти 95% охоплення щепленнями.

“Вакцинація під час пандемії COVID-19 є безпечною. Будь-які переривання планової імунізації навіть на короткий період призведуть до підвищення ймовірності спалахів вакцинокерованих інфекцій. Вакцинація — єдиний спосіб захиститися від потенційно смертельних недуг і можливість уникнути додаткових навантажень і на здоров’я громадян, і на систему охорони здоров’я в цілому. Щороку вакцинація рятує 2–3 млн людей в усьому світі від небезпечних захворювань та щороку запобігає 1,5 млн летальних випадків унаслідок інфекційних хвороб”, – наголошують у ЦГЗ.

В Україні Календар профілактичних щеплень передбачає обов’язкову вакцинацію проти десяти захворювань: туберкульозу, поліомієліту, дифтерії, кашлюка, правця, кору, гепатиту В, гемофільної інфекції, краснухи, епідемічного паротиту. Вакцини за Календарем безоплатні для українців, їх закуповують державним коштом.

 

Система Orphus Поделиться на fb