Ви тут:
Освіта Суспільство Україна 

В Україні розробили перший посібник з математики для першокласників з інвалідністю

“Доступна математика. Дочисловий період” — так називається посібник, який призначений для навчання дітей з особливими освітніми потребами в перших інклюзивних класах.

Він розробили під час реалізації проєкту “Доступна література”, який профінансувала Вінницька міська рада в рамках “Бюджету громадських ініціатив”. Автором ідеї написання посібника стала Олеся Самойленко, голова “Родини Кольпінга у Вінниці”. Співавтором — Леонід Зіньківський, практичний психолог та представник ГО “Справа Кольпінга в Україні”. А розробляли його вчителі вінницьких шкіл, які працюють з інклюзивними класами, повідомляє газета “День”.

Це структурований підручник для учнів першого класу. Він відповідає програмі Нової української школи. Має два набори карток, які використовують для закріплення матеріалу. Вони підлаштовані під кожну тему у підручнику. Їх вчителі можуть використовувати для закріплення матеріалу в ігровій формі, що дозволить закріпити певні навички, розповіла одна з розробників посібника, вчителька початкових класів школи-гімназії № 6 Тетяна ДУШКО. 

На сьогодні це перший в Україні посібник з математики, який дозволяє навчати дітей з особливими дитячими потребами. У рамках проєкту “Доступна література”, який виграв у конкурсі “Бюджет громадських ініціатив” на 190 тисяч гривень, надрукували 500 примірників. Їх розповсюдили по школах Вінниці та центрах, де навчаються діти з ментальними порушеннями.

Система Orphus Поделиться на fb