Ви тут:
Суспільство Україна 

В Україні представили перший посібник із менторства

У посібнику зібраний досвід менторів Української академії лідерства, які працювали з підлітками впродовж 5-ти років.  Книга розповідає про алгоритм та найефективніші інструменти у менторстві. 

З посібником “Менторинг особистостей” можна ознайомитись за посиланням.

“Уявіть, що біля вас є людина, яка постійно цікавиться вашими справами — і це не Фейсбук з віконечком “Що у вас на думці?”. Вона радіє вашим перемогам, як своїм, — і це не ваша бабуся. Ця людина дає вчасний якісний фідбек — і це не хейтери в коментарях. Усе це робить ментор. Він ділиться досвідом, надихає і підсилює вас у розвитку та досягненні цілей.  У цьому посібнику багато корисного для того, аби самому стати ментором або знайти такого ментора для себе”, — розповіла менторка з кількарічним досвідом Катерина Черевко.

“У 21 столітті, коли знання і професії швидко змінюються, важливо розвивати критичне мислення, вміння спілкуватися і аналізувати себе, вирішувати конфлікти та працювати в команді. Саме ці навички допомагає прокачати ментор. Тому ця професія стає такою важливою і потрібною у сучасному світі. У посібнику ми ділимося практичними знаннями команди Української академії лідерства, яка першою в Україні почала розвивати культуру менторства на системному рівні”, — сказав Василь Кулевчук, менеджер по роботі з формаційною програмою Української академії лідерства.

Презентація стала символічним завершенням освітнього проєкту МенторZ, який реалізували за підтримки Посольства США в Україні. Пів року команда Академії та експерти з психології, комунікацій та менеджменту ділилися інструментами менторства. Під час лекцій та тренінгів вони розповіли про мистецтво емпатії, зворотного зв’язку та активного слухання, майстерність самоаналізу та цілепокладання, вміння віднаходити внутрішній ресурс, особливості підліткової психології.

“Після проєкту «MentorZ» я почав більше піклуватися про ментальне здоров’я своє та молоді. Застосовую правила турботливої критики, активніше використовую коучинговий підхід, а також засоби збереження та відновлення внутрішнього ресурсу. Очікую, що після почитання першого посібника з менторства стану ще більш ефективним у роботі з молоддю”, — розповів Ігор Зубко, учасник проєкту МенторZ.

У рамках проєкту створили такі унікальні в Україні події як Boot camp, Школа менторів та безкоштовний  відеокурс. А також зібрали 1200 учасників з усієї України.

Українська академія лідерства — це 10-місячна освітня програма розвитку для випускників шкіл віком від 16 до 20 років. Навчання триває 6 днів на тиждень, а студенти проживають у кампусах Академії. Програма допомагає молоді знайти своє призначення, пізнати країну та світ, усвідомлено обрати майбутню професію та розкрити лідерські якості. В основі навчання — три елементи розвитку: фізичний, емоційний та інтелектуальний. Академія заснована за підтримки фонду Western NIS Entrprise fund у 2015 році. Серед партнерів Академії Кабінет Міністрів України, Посольство США в Україні, Європейський Союз, міські ради та бізнес.

Система Orphus Поделиться на fb