Ви тут:
Суспільство Україна 

В Україні під час січневого локдауну в супермаркетах не продаватимуть деякі товари

З 8 по 24 січня, на період дії локдауну, в українських супермаркетах буде заборонено продават деякі товари. Приміром, побутову хімію, одяг, пресу, лампочки, батарейки, дитячі товари для навчання. Ці товари споживачі зможуть замовити через адресну доставку.

Про це наголошує Американська торговельна палата в Україні

“Для обмеження доступу відвідувачів до заборонених для реалізації товарів, згідно з рішенням Уряду, супермаркети будуть вимушені закривати окремі відділи або забороняти продаж таких товарів безпосередньо при розрахунку на касі. На думку компаній-членів Палати, таке рішення не лише є прямим обмеженням прав споживачів у придбанні необхідної продукції, але й потенційно призводитиме до виникнення конфліктних ситуацій в магазинах”, – йдеться у заяві.

У постанові Кабінету Міністрів, де перераховані посилені карантинні обмеження, які діятимуть з 8 по 24 січня, йдеться, що в цей період заборонено “…приймання відвідувачів суб’єктами господарювання, які провадять діяльність у сфері торговельного і побутового обслуговування населення, крім: торгівлі виключно товарами, що належать до продуктів харчування, на торговельних площах, не менш як 60 відсотків яких призначено для торгівлі продуктами харчування, лікарськими засобами, виробами медичного призначення, засобами гігієни, засобами зв’язку, ветеринарними препаратами, кормами, насінням, засобами захисту рослин. Торговельна діяльність іншими групами товарів може відбуватися лише із здійсненням адресної доставки замовлень”.

З цим питанням Американська торговельна палата в Україні протягом грудня  неодноразово зверталася до Кабміну з прохання переглянути це рішення. Обмеження асортименту є нелогічним, оскільки споживач, перебуваючи у торговельному закладі, має рівний доступ до всіх товарів. 

Система Orphus Поделиться на fb