Ви тут:
Суспільство 

В США програміст загубив пароль від гаманця з біткоїнами на $220 мільйонів: у нього залишилось 2 спроби на розблокування

Німецький програміст, який живе в Сан-Франциско, загубив пароль від жорсткого диска з 7 тис. біткоїнів. Зараз вони коштують понад 220 млн доларів.

Про це пише The New York Times, інформує Еспресо.TV.

Програміст Стефан Томас отримав 7002 біткоіни ще у 2011 році в якості плати за створення анімаційного відео “Що таке біткоїн?”, з якого багато хто дізнався про цю криптовалюту. Того ж року він загубив записку з паролем від гаманця з біткоїнами.

Жорсткий диск IronKey дає користувачам 10 спроб для введення пароля, після чого його зміст зашифровується назавжди. У програміста залишилося лише дві спроби.

Томас сказав, що поклав диск у безпечне місце на той випадок, якщо криптографи вигадають нові способи злому складних паролів.

У компанії Chainalysis підрахували, що з існуючих 18,5 млн біткоїнів близько 20% загублені або застрягли на гаманцях. Вартість цих 20% – близько 140 млрд доларів. Компанія Wallet Recovery Services, яка допомагає користувачам повернути цифрові ключі, щодня отримує 70 запитів з проханням допомогти відновити доступ до криптовалюти.

У підприємця з Лос-Анджелеса Бреда Ясара на комп’ютерах зберігається кілька тисяч біткоїнів, які зараз коштують сотні мільйонів доларів. Він намайнив їх, коли технологія лише з’явилася, але загубив свої паролі багато років тому і сховав жорсткі диски подалі.

“Я не хочу, щоб мені щодня нагадували, що те, що я маю зараз — лише частина того, що могло б у мене бути і що я втратив”, — сказав він.

34-річний підприємець з Барбадосу Габріель Абед втратив близько 800 біткоїнів (25 млн доларів), коли його колега у 2011-му переформатував ноутбук, де він зберігав ключі від гаманця з криптовалютою. Попри це, кількість токенів, які він відтоді продав і купив, дозволила чоловікові придбати ділянку землі в Барбадосі біля океану за 25 млн доларів.

“З початку минулого року біткоїн подорожчав більш ніж у п’ять разів. 7 січня 2021 року курс біткоїна вперше в історії досяг позначки у 40 тисяч доларів за штуку, а за кілька днів показав найбільший дводенний спад із березня минулого року”, – йдеться у повідомленні.

Фото: reuters  

Система Orphus