Ви тут:
Суспільство ТОП-новина Україна 

Уряд підготував та реалізовує 8 кроків, які сприятимуть зменшенню тарифів для українців

Прем’єр-міністр Денис Шмигаль повідомив, що Уряд підготував та реалізовує 8 кроків, які сприятимуть зменшенню тарифів для українців.

Про це Шмигаль повідомив на своїй сторінці у фейсбук.

А саме:

  • Уряд ухвалив рішення, яким встановлюється гранична ціна на газ для побутових споживачів на рівні 6,99 грн за кубометр. Така ціна буде діяти завершення опалювального сезону.
  • Після консультацій з Урядом та народними депутатами НКРЕКП ухвалило рішення про зменшення тарифу на розподіл для 14 облгазів. Зниження буде до 30%.
  • Уряд провів нараду з Асоціацією міст України, «Нафтогазом» та місцевими керівниками. За результатами цієї зустрічі було підтримано рішення, що тарифи на опалення та гарячу воду в цьому опалювальному сезоні зростати не будуть.
  • Робота над річними продуктами на ринку газу. Такі річні продукти від газопостачальних компаній дадуть змогу людям на цілий рік розуміти свою ціну й планувати свій бюджет. Наприклад, у вересні 2020-го «Нафтогаз» пропонував ціну 4,70 грн за кубометр із ПДВ на цілий рік. Аналогічні продукти від інших постачальників варто очікувати вже цієї весни.

Читайте також: Найближчим часом очікуємо підписання Меморандуму про незмінність тарифів на тепло й гарячу воду, – Шмигаль

  • Минулого тижня АМКУ відкрив 6 справ проти газопостачальних компаній-монополістів, які несправедливо задерли ціни для людей. Ми очікуємо, що результатом цих розслідувань мають бути не лише точкові штрафи, а й встановлення чесних та прозорих правил на ринку газу.
  • Уряд значно спростив доступ до субсидій. Більшість громадян отримують їх одразу після заявки. Держава продовжить підтримувати тих громадян, для яких витрати на комуналку є суттєвими витратами із родинних бюджетів.
  • Уряд вже напрацював рішення щодо компенсації для тих громадян, хто встановив електроопалення. Це рішення найближчим часом буде також ухвалено, і люди отримають відповідні виплати.
  • Уряд розробляє законопроєкт про укрупнення газзбутів, що дасть змогу зняти питання про захмарні платежі за розподіл газу.

Денис Шмигаль зазначив, що це далеко не вичерпний список, як Уряд планує підтримати українців у питанні тарифів на комунальні послуги. Зараз активно йде обговорення низки інших важливих ініціатив. Наприклад, впровадження мораторію на нарахування пені й штрафів на газ за січень. Також окремо обговорюється справедливий механізм формування ціни на блакитне паливо для ОСББ.

Як повідомили у Полтавській ОДА, в області продовжують моніторити ситуацію, яка склалася навколо тарифів на природній газ, і розробляє пропозиції щодо встановлення справедливого ціноутворення.

«Ми неодноразово зверталися до НКРЕКП, коли тривав процес розроблення відповідних тарифів. І я радий, що нашу позицію врахували», – зазначив голова облдержадміністрації  Олег Синєгубов.

Нагадаємо, за ініціативи Президента України Володимира Зеленського  тарифи на газ для населення було знижено як мінімум на 30%. Це рішення має бути впроваджене й повністю запрацює вже з лютого.

Перейти до вмісту