Ви тут:
Суспільство Україна 

Українці почали частіше читати українську Вікіпедію: за рік відвідуваність зросла на 21%

Протягом 2020 року українську Вікіпедію відвідали на 21% більше разів, ніж у 2019 році. Загалом торік переглянули 855,1 млн сторінок, а роком раніше — 707,5 мільйонів сторінок.

Про це інформує Hromadske.ua.

Це дозволило зайняти українській Вікіпедії 17 місце у світі. За місяць її відвідали понад 90 мільйонів разів, що на 26% перевищує показник 2019 року.

У 2019 році вона займала 16 місце у світі, тобто цього року вона пропустила одну країну вперед — нею стала Туреччина. Причина в тому, що турецька Вікіпедія була заборонена минулого року.

Водночас корейська та чеська Вікіпедія, які ще у 2018 році були попереду української Вікіпедії, відстали від неї ще більше. Також українська Вікіпедія стала ближче до шведської, яка роками залишається популярнішою за українську.

Наразі вона має понад мільйон статей, які написані виключно українською мовою, понад 126 тисяч дописувачів, приблизно 3 500 яких дописували у грудні 2020 року. Вже декілька років поспіль українська Вікіпедія демонструє стабільний ріст, тому можна очікувати його продовження у 2021 році.

“Вікіпедія, зокрема й українська, не є надійним джерелом у науковому сенсі й закликає читачів шукати медичні поради в інших місцях. Також вона не є новинним сайтом чи каталогом будь-якої інформації у світі. Однак це один із найпопулярніших сайтів, формат якого дозволяє додавати цінну енциклопедичну інформацію в режимі реального часу”, – йдеться у повідомленні.

Вікторія Коломієць

Фото: Детектор медіа

Система Orphus