Ви тут:
Медицина Суспільство Україна 

Україна одночасно може отримати три різні вакцини від COVID-19, – Шмигаль

У перших партіях вакцини від COVID-19 Україна, ймовірно, отримає три різних препарати.

Про це повідомив Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль, пише УП.

“Ми є учасниками всесвітньої ініціативи COVAX, а також зверталися до всіх наших партнерів щодо необхідності поставки перших партій вакцини якомога скоріше. На сьогодні є змога обирати з трьох вакцин, і скоріше за все, в перших партіях ми будемо мати якраз три різні вакцини. Всі вони однозначно будуть ліцензовані в Україні, однозначно будуть  схвалені ВООЗ і в інших країнах. Тобто, це будуть вакцини з підтвердженим відсотком ефективності”, – розповів Шмигаль. 

Він також зауважив, що Україна отримає вакцину не пізніше лютого. 

Крім того, ведуться перемовини ще з 6 компаніями-виробниками. 

“Ми ведемо перемовини з шістьма виробниками вакцини, які сьогодні мають дві стадії клінічних досліджень, проводять третю, реєструються в інших країнах і в Всесвітній організації охорони здоров’я, як офіційна і легалізована вакцина. Практично зі всіма Міністерство охорони здоров’я підписало non-disclosure agreement. Це означає, що ми не маємо права обговорювати публічно ці речі, тому я не можу називати якісь назви чи параметри”, – пояснив Прем’єр-міністр.

Денис Шмигаль розповів, що після реєстрації вакцини в Україні, її також зможуть ввозити комерційні підприємства.  

“Як тільки вакцини по пришвидшеній процедурі будуть зареєстровані в Україні, комерційні підприємства негайно отримають змогу завозити ці вакцини в Україну. Далі –  це уже питання до таких компаній, вони також ведуть свої перемовини та укладають договори. Я переконаний, що це будуть паралельні процеси з державною вакцинацією”, – додав Шмигаль.

Система Orphus Поделиться на fb