Ви тут:
Освіта Суспільство Україна 

Учнів не зможуть залучати до прибирання класів

Новий санітарний регламент, що набув чинності у січні 2021 року, не передбачає залучення школярів для миття підлоги та вікон, а також використання ними мийних та дезінфікувальних засобів.

Про це йдеться у роз’ясненні Державної служби якості освіти щодо особливостей організації освітнього простору в школах, пише Освіта.ua.

“Старий регламент передбачав також, що учні можуть самостійно прибирати класи, кабінети і лабораторії, і називав це “самообслуговуванням”, – зазначають в Держслужбі.

Водночас у новому документі термін “самообслуговування” також фігурує, однак він означає лише прибирання за собою сміття та тримання свого робочого місця у чистоті.

“Дозволяє Санітарний регламент залучати учнів 5-11(12) класів лише до поливу рослин та вологого прибирання поверхонь (без миття підлоги та вікон і використання мийних та дезінфікувальних засобів). Відбуватись це має за участі вчителів або медичних працівників, а тривалість самообслуговування не має перевищувати 1 години на тиждень”, – йдеться у роз’ясненні Державної служби якості освіти.

Також у Держслужбі повідомили, що відтепер під час інституційних аудитів шкіл відбуватиметься вивчення освітнього середовища школи з огляду на його відповідність вимогам нового Санітарного регламенту. Педагогічні колективи мають врахувати зміни, здійснюючи самооцінювання освітнього та управлінського процесів у школі.

Система Orphus Поделиться на fb