Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

У селі Кременчуцького району скасували карантинні обмеження у зв’язку з вірусом чуми свиней

У селі Онищенки Кременчуцького району скасували карантин щдо африканської чуми свиней.

Як повідомлялося раніше, 1 грудня 2020 року у селі Онищенки Кременчуцького району був зареєстрований спалах африканської чуми свиней. Територію особистого підсобного господарства оголосили неблагополучною на африканську чуму свиней, запровадили карантин та визначили зону захисту та нагляду.

“У результаті виконання всього комплексу ветеринарно-санітарних заходів з оздоровлення неблагополучного пункту згідно з «Інструкцією щодо профілактики та боротьби з африканською чумою свиней», затвердженої наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України від 07.03.2017 № 111, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України від 29 березня 2017 р. за № 432/30300, Рішенням державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Кременчуцькій районній державній адміністрації №1 від 11 січня 2021 року, було знято карантин у с. Онищенки, Кременчуцького району по африканській чумі свиней”, – йдеться у повідомленні Держспоживслужби Полтавщини.

Відповідно до Протоколу №1 засідання державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Кременчуцькій районній державній адміністрації №1 від 11 січня 2021 року протягом 6 місяців забороняється:

Реалізація живих свиней на ринках і торговельних майданчиках «зони захисту та нагляду».
Торговельні місця для реалізації продукції тваринного походження надавати при наявності експертних висновків лабораторії ветеринарно – санітарної експертизи.

Вжити вичерпних заходів щодо недопущення торгівлі продуктами харчування та сировини тваринного походження у невстановлених місцях, стихійних ринках на території району.

Мисливським угіддям постійно проводити моніторинг дикої фауни, при виявленні хворих або загиблих тварин негайно повідомляти державну службу ветеринарної медицини.

Органам місцевого самоврядування забезпечити належний ветеринарно – санітарний стан територій місць поховань трупів тварин (худобомогильники ) та забезпечити резерв матеріально – технічних засобів для профілактики та ліквідації африканської чуми свиней.

Постійно проводити роз’яснювальну роботу серед населення щодо боротьби та профілактики африканської чуми свиней.

Система Orphus Поделиться на fb