Ви тут:
Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

У Полтавській ОДА обговорили передачу комунального майна громадам у Полтавському та Лубенському районах

6 січня в Полтавській облдержадміністрації відбулися наради з питань здійснення координації та контролю за передачею комунального майна до територіальних громад.

Обговорення провели з представниками місцевих територіальних громад Полтавського і Лубенського районів. Про це повідомили у Полтавській ОДА.

Голова облдержадміністрації Олег Синєгубов зазначив, що на даному етапі важливо скоординувати дії органів місцевого самоврядування, районних адміністрацій та територіальних громад для того, щоб завершити процедуру передачі майна.

Школи, лікарні, соціальні заклади та заклади культури мають працювати безперебійно й, не зважаючи на зміну балансоутримувача, вести діяльність та виплачувати зарплати.

Заступник голови ОДА Євген Греков повідомив, що в Полтавському районі  процес передачі майна проходить найповільніше.

«Це зумовлено, зокрема й формуванням складу Полтавської райради. Досі нема рішення про передачу майна. Колишнім складом районної ради не приймалося рішення про передачу об’єктів соціальної сфери у власність  територіальних громад. Тому нині боремося не за результат передачі майна, а з наслідками затягування процесу, –  розповів Євген Греков. – Станом на 6 січня по більшості закладів договори  з постачальниками електроенергії та природного газу не укладені, бо має бути зміна власника».

Заступник директора Департаменту соціального захисту населення ОДА Ніна Черняк повідомила, що через завершення процесу децентралізації передбачено передачу з 1 січня 2021 року до територіальних громад функцій із прийняття документів для надання держаних соціальних гарантій. Управління соціального захисту вже не мають права приймати документи.

«Функції громад передбачають прийом документів на надання 67 видів соціальних послуг. Департаментом розроблено макет особових справ по державних соцгарантіях з інструкціями та направлено в підрозділи для використання в роботі, – розповіла Ніна Черняк. – Відділи соціального захисту мають бути створені в усіх громадах, також треба визначати уповноважених осіб у старостатах, щоб забезпечити якісний прийом документів. Прикладом організації роботи відділу може бути Шишацька громада, де до складу соцвідділу входять 20 фахівців, 14 працюють в старостатах. Враховуючи об’єм роботи, відділи  мають бути забезпечені кваліфікованими кадрами зі знанням 97 законодавчих актів. У реорганізовних РДА працювали фахівці, яких можна одразу працевлаштовувати в ТГ».

Також на нараді обговорили передачу комунального майна у сферах освіти, культури та медицини. Робоча група, що створена при Полтавській облдержадміністрації, щодня оновлює списки переданих об’єктів у власність громад і надсилає їх до профільного міністерства.

Система Orphus Поделиться на fb