Ви тут:
Анонс Культура Полтавщина Суспільство 

У Полтаві презентують книгу “Герої Крут і Полтавщина”

29 січня у Полтавській обласній бібліотеці для юнацтва ім. Олеся Гончара відбудеться презентація книги “Герої Крут і Полтавщина”.

Про це повідомили у Північно-східному відділі Українського інституту національної пам’яті.

22 січня у 1918 році на хвилі національно-визвольних змагань Українська Центральна Рада вперше у XX столітті проголосила незалежність України. На захист молодої держави від російсько-більшовицької агресії під Крутами 29 січня 1918 року стала українська молодь. На державному рівні День пам’яті Героїв Крут почали відзначати з 2003 року. Щорічне вшанування пам’яті Герої Крут закріплено у Постанові ВРУ від 16 травня 2013 року “Про відзначення подвигу героїв бою під Крутами”.

Книгу “Герої і Крут і Полтавщина” видано з нагоди відзначення 100-річчя Української революції 1917-21 рр. у видавництві “Дивосвіт” за сприяння Полтавської обласної ради й Полтавської облдержадміністрації на замовлення Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Полтавської облдержадміністрації за планом випуску соціально значущих видань. Автор-упорядник: регіональний представник Українського інституту національної пам’яті в Полтавській області (співробітник Північно-східного міжрегіонального відділу Управління забезпечення реалізації політики національної пам’яті в регіонах УІНП) Олег Пустовгар. До книги “Герої Крут і Полтавщина” увійшли найрізноманітніші матеріали. Це й стаття кандидата історичних наук Михайла Ковальчука, це й спогади учасників бою, це й короткі оповіді про 12 звитяжців-учасників бою. Йдеться про тих учасників бою та авторів спогадів, чиє життя було пов’язане із Полтавським краєм. Важлива частина книги- “крутянські” вірші, які належать перу полтавців.

Система Orphus Поделиться на fb