Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

У Полтаві донорів крові перевіряють на COVID-19

Донедавна фахівці Полтавської обласної станції переливання крові обстежували донорську кров на 4 види інфекцій. Це були поверхневий антиген вірусу гепатиту В, антитіла й антиген ВІЛ-інфекції, гепатит С й антитіла сифілісу.

Після ухвалення Кабінетом Міністрів України відповідної постанови до цього переліку додалося ще одне, безкоштовне для донора, обстеження – на Covid-19. Його виконують шляхом ІФА-тестування, результат можна отримати вже наступного дня. Про це йдеться на сайті КП “Полтавський обласний центр громадського здоров’я”.

За словами головного лікаря обласної станції переливання крові Володимира Рудікова, протягом двох тижнів цей новий для закладу вид обстеження вже пройшли дві сотні донорів. Згідно з результатами, близько половини з них до моменту здачі крові перехворіли на коронавірусну інфекцію.

Кров тих донорів, у кого виявили антитіла до коронавірусної інфекції, наразі зберігають у спеціальних холодильниках. Із її плазми визначений Кабміном завод-виробник буде виготовляти гіперімунний імуноглобулін.

Система Orphus Поделиться на fb