Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

У Полтаві Держпродспоживслужба виявила фальсифіковане масло

Інспектори Полтавського міського управління під час позапланової перевірки харчоблока із складськими приміщеннями комунального підприємства “Обласний заклад з надання психіатричної допомоги Полтавської обласної ради” виявили 475 кг фальсифікованого масла.

Про це повідомили в Головному управлінні Держпродспоживслужби у Полтавській області.

“Підставою для перевірки стало повідомлення Регіональної державної лабораторії Держпродспоживслужби в Полтавській області про невідповідність масла солодковершкового 73% жиру – дати виробництва 07 грудня 2020 року, номер партії 07 (експертний висновок №005510п/20 від 05.01.2021 р.), за тригліцеридним складом молочного жиру. Постачальник – ФОП Моргун Юрій Володимирович доставив Комунальному підприємству «Обласний заклад з надання психіатричної допомоги Полтавської обласної ради» фальсифіковане масло у кількості 475 кг”, – йдеться у повідомленні.

Крім того, встановили ще низку порушень законодавства України про харчові продукти цим постачальником. Зокрема, на упаковках не було обовʼязкової інформації про харчовий продукт (не вказано: найменування та місцезнаходження оператора ринку харчових продуктів відповідального за інформацію про харчовий продукт (виробника); країну походження або місце походження; перелік інгредієнтів; кількісне зазначення інгредієнтів або категорій інгредієнтів; інформацію про речовини або продукти, що спричиняють алергічні реакції або непереносимість; інформацію про поживну цінність), чим порушено п. 3 частини другої статті 3акону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів» № 771; частина друга, частина четверта статті 5, частина перша статті 6, частина перша та друга статті 8 3акону України «Про інформацію для споживачів щодо харчових продуктів» N 2639-VIII.

Також не надана товарно-транспортна накладна та підтверджуюча документація щодо здійснення обігу харчових продуктів, отриманих з потужностей, що пройшли державну реєстрацію або отримали експлуатаційний дозвіл, чим порушено п. 6 частини другої, частина 8 статті 20, стаття 22 та частина 7 статті 37 ЗУ № 771.

“Постачальник ФОП Моргун Юрій Володимирович не зареєстрований в державному реєстрі потужностей операторів ринку харчових продуктів, чим порушено п. 4 частини другої статті 20, частину першу статті 25 ЗУ № 771”, – зазначили в обласному управлінні Держпродспоживслужби.

За результатами перевірки інспектори Держпродспоживслужби направили приписи головному лікарю Обласного закладу з надання психіатричної допомоги щодо вилучення з обігу вказаного продукту, а також –  постачальнику щодо вилучення з обігу вказаного продукту та поверненню його виробнику або забезпечення іншого поводження з ним у відповідності з чинним законодавством чи утилізацію.

Фото: ГУ Держпродспоживслужби у Полтавській області

Система Orphus Поделиться на fb