Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

У Миргороді з нагоди Дня Соборності відбулося покладання квітів

З нагоди Дня Соборності в Миргороді відбулося покладання квітів. Представники міської та районної влади поклали квіти до підніжжя постаменту національного пророка та пам’ятного знаку воїнам, які загинули захищаючи Україну від російських агресорів, що у сквері Слави.

Про це інформує сайт Миргородської міськради.

Офіційно свято було встановлено в 1999 році. 22 січня також є датою інших пам’ятних подій української історії. У 1918 році в цей день була оголошена незалежність Української Народної Республіки. А роком пізніше в цей же день відбулося об’єднання УНР і ЗУНР. У 1990 це свято відзначили акцією “живий ланцюг” – мільйони людей від Києва до Львова взялися за руки, відзначаючи День Соборності.

У цей день жителі України утворюють “живий ланцюг” єднання, із заходу до сходу. Перша така масова акція відбулася 22 січня 1990 року – в 71-шу річницю Акту Злуки. Більше мільйона людей взялися за руки та утворили безперервний ланцюг від Києва до Львова.

Через строгий карантин акції єднання цьогоріч проходять онлайн. У соціальних мережах долучаються до патріотичного флешмобу “ланцюг Соборності”, чим демонструють єдність і прагнення українців до свободи.

Патріотична акція єднання відбулася у Миргороді у 2019 році. Тоді миргородці з’єднали береги річки Хорол, передаючи прапор міста, який у 2015 році з побажаннями залишитися живими, був у зоні АТО і повернувся із миргородськими хлопцями додому. Кожен учасник заходу тримав цю дорогу святиню у руках.

У 2020 році з нагоди Дня Соборності України у Миргороді учасники акції єднання, тримаючи в руках синьо-жовтий стяг, пройшли шляхом історії – від Козака і до Шевченка. Колона вирушила від пам’ятника “Миргородським козакам” і центральною вулицею прийшла до пам’ятника Тарасові Шевченку. Державна символіка та квіти в руках патріотів створили “живий ланцюг”.

Система Orphus Поделиться на fb