У Києві відкрили інсталяцію до Міжнародного дня пам’яті жертв Голокосту
З нагоди Міжнародного дня пам’яті жертв Голокосту Президент України Володимир Зеленський взяв участь у відкритті інсталяції «Погляд у минуле» на проспекті Перемоги у Києві.
Про це повідомили в Офісі Президента.
«Ми вшановуємо сьогодні всіх жертв Голокосту, жертв трагедії Бабиного Яру, всіх жертв Шоа», – сказав Володимир Зеленський.
Він зауважив, що саме цього дня у 1945 році бійці 1-го Українського фронту почали звільнення концтабору Аушвіц.
«Ми повинні пам’ятати, що не помічати диктатуру, не помічати нацизм, не помічати такого ставлення до людства, до народу, до традицій просто неможливо. Тому пам’ятаємо й помічаємо. Вічна пам’ять всім жертвам Голокосту», – наголосив Володимир Зеленський.
Президент Ізраїлю Реувен Рівлін у своєму відеозверненні подякував Главі Української держави та голові наглядової ради Меморіального центру Голокосту «Бабин Яр» Натану Щаранському за їхній внесок у вшанування трагедії Голокосту.
Інсталяція «Погляд у минуле» – це стилізоване дерево та необроблені камені-валуни, на яких розміщуватимуться світлини часів німецької окупації міста у 1941-1943 роках, зроблені німецьким військовим фотографом. Наприкінці вересня 1941 року він зробив в окупованому Києві 29 фотографій, серед яких 13 – у Бабиному Яру. Ці фотографії – єдина документація Бабиного Яру в перші дні після масових розстрілів.
Образ дерева зі зламаними гілками – метафора перерваного життя. Саме такі дерева без гілок встановлюють як традиційні єврейські надгробки – мацеви.
Авторка інсталяції – українська художниця й архітекторка Анна Камишан. Її родичі були серед 1,5 млн євреїв, які загинули під час Голокосту в Україні.
Фото: Офіс Президента