Ви тут:
Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

У конкурсі “Вікі любить пам’ятки” обрали найкраще фото Полтавської області

В українській частині найбільшого у світі міжнародного фотоконкурсу історико-культурної спадщини “Вікі любить пам’ятки” обрали найкраще фото Полтавської області.

Цьогоріч кращим фото Полтавщини став знімок Західного укріплення Більського городища (автор фото – Оксана Дорошенко), повідомляють на фейсбук-сторінці “Туризм на Полтавщині”.

Авторка цікавиться історією рідного краю та захоплюється фотографією.

“Конкурс для мене — це чудова нагода зробити свій внесок у розвиток “Вікіпедії” і, звісно ж, популяризувати свою місцевість”, — поділилась Оксана Дорошенко.

Городище розташоване на височині в межиріччі річки Ворскли та правої притоки Псла річки Суха Грунь в районі села Більськ Котелевського району. Воно складається з трьох укріплених поселень (Куземинське, Західне Більське і Східне Більське укріплення), об’єднаних однією фортечною стіною (Велике Більське городище). Загальна площа городища 4400 га.

“Незвичайність цієї фотографії у тому, що вона поєднала скіфські часи із сучасним станом степів Полтавської області. Також витримані всі канони перспективного фото”, — прокоментував фото член журі, архітектор Микола Ломако.

У списку пам’яток Полтавської області 3405 об’єктів, з них половина — 1717 пам’яток вже мають фото у “Вікісховищі”. Цьогоріч 42 конкурсанти завантажили понад 1900 фото 565 об’єктів культурної спадщини.

Метою проєкту є зібрати світлини всіх пам’яток культурної спадщини світу для ілюстрування статей у Вікіпедії. У 2020 році Україна посіла перше місце за кількістю поданих робіт — учасники подали понад 47 тисяч світлин та відео пам’яток культури України. Це рекорд за всі роки проведення конкурсу. Цьогоріч конкурс пройшов у 51 країні світу.

В Україні конкурс пройшов уже дев’ятий рік поспіль. За цей час учасники сфотографували понад 37 тисяч (41% від усіх об’єктів у конкурсних списках) пам’яток і завантажили понад 320 тисяч фото у “Вікісховище”. Цьогоріч на конкурс можна було подавати фотографії та відео офіційних пам’яток історико-культурної спадщини: храмів, садиб, замків та інших історичних будівель з усіх областей України, в тому числі Криму. Загалом у списку понад 92 тисячі об’єктів.

Журі вже незабаром оголосить ТОП-10 фото, що представлять Україну на міжнародному етапі.

Система Orphus Поделиться на fb