Ви тут:
Кримінал Суспільство Україна 

У 2020 році СБУ ліквідувала 15 нарколабораторій і вилучила 1704 кілограми наркотиків

Протягом року Служба безпеки України ліквідувала 15 нарколабораторій, вилучила з незаконного обігу 1704 кілограми наркотичних засобів, понад 76 кілограмів психотропних речовин і 955 кілограмів прекурсорів (за висновками експертизи). Також Службою безпеки та за її матеріалами вилучено предмети контрабанди і виявлено порушення митних правил на загальну суму 511 мільйонів гривень.

Про це повідомляє пресцентр СБ України.

Досить часто предметом контрабанди є наркотичні засоби. Власне, 64 такі факти за рік викрили співробітники СБУ. Серед них: транзитне переміщення через Україну 750 кілограмів каптагону, відомого як «бойовий наркотик Ісламської держави».

СБУ заблокувала також 7 контрабандних поставок великих партій кокаїну через морський порт “Південний”. Наркокартелі переховували наркотик зокрема у контейнерах з фруктами.

За напрямом протидії іншим видам контрабанди СБУ розпочала за рік 78 кримінальних справ. Зокрема, на Харківщині викрито злочинне угруповання, що займалося контрабандою в Росію військової продукції, а на Житомирщині – групу, яка налагодила механізм мінімізації податків під час митного оформлення імпортних автомобілів.

Протидіяла СБУ і контрабанді культурних цінностей. Наприклад, викрила спробу незаконного вивезення з України до Євросоюзу унікального прижиттєвого видання “Кобзаря” Тараса Шевченка, датованого 1860 роком, і 200 срібних монет та прикрас часів Кельтської та Римської культур.

“За рік СБУ знешкодила 81 організоване злочинне угруповання, 30 з яких займалися наркобізнесом”, – йдеться у повідомленні.

Фото: СБУ 

Система Orphus